sobota 12. března 2016

Recenze ✩ Doušek věčnosti ✩ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Fotografie na obálce: Koutmedia
Grafická úprava obálky: Karel Kadlec
Nakladatelství: Brokilon
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 248
Doporučená prodejní cena: 238,- Kč
Zdroj: moje knihovna
2. vydání, v nakladatelství Brokilon 1. vydání
ISBN 978-80-7456-053-8

2. díl ze série Tina Salo - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Tina Salo má zase problémů nad hlavu. Tím hlavním je banda dlaků, kteří za záhadných okolností umírají. A protože má Tina dobré srdce, pokusí se tento nelehký úkol vyřešit. A taky, dlaci se nemají na koho jiného obrátit.

Její spásnou nadějí je Simeon. Bytost, z které mají všichni vítr. Dokonce i Dyre, i když to nepřizná. Jak se se všemi těmi problémy vypořádá? Jak zachrání dlaky a vlastně i nevinné lidi, kteří se k nim nachomýtli a zaplatili za to svým životem? A jak se vypořádá s Dyrem? Natrhne mu prdel, jak vyhrožuje?

Můj názor:
V druhém díle nemá Tina problémy jen s dlaky, ale i s upírem. Jen jedním jediným upírem, jejím otcem, který si náhodou vzpomněl, že má dceru a začal si ji nárokovat. Má s ní velké plány, jenže zjišťuje, že přišel pozdě. Pravda, vzpomenout si po více jak čtyři sta letech, je více než pozdě.
„Jestli zase začne válka, Tino,“ zalyká se, „jestli zase začne válka, tak si myju ruce a jakýkoli peníze nic nezmění.“
Tina má problémů nad hlavu. Její otec je magor. Martin zbabělec. Gothel se mi začíná líbit. Taková správná matinka. A Kay nám pěkně zlenivěl. Simeon je zajímavější a Timotej mi chybí. I když se tam mihne, je to jen malé mihnutí.

V podstatě, opět zajímavý nápad. Najdete tu snad vše. To "vše" nemá cenu ani vypisovat. A jak se mi tento díl tedy líbil? Byl poutavý, Neomillnerovská zápletka. A přečten byl téměř okamžitě. I když to mělo nějaké slabé chvilky (ano, občas to pokulhává), dávám čtyři hvězdičky.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)