neděle 13. března 2016

Recenze ✩ Poslední extáze ✩ Simona Monyová

Autor: Simona Monyová
Obálka: Dalibor Vlach
Grafická úprava: Roman Pavlica
Nakladatelství: Boris Ingr; edice Belami (svazek 2)
Rok a místo vydání: 2002, Brno
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 144
Zdroj: půjčeno
2. vydání
ISBN 80-238-9752-7

O knize:
Irma s Albertem mají devatenáctiletého syna Sebastiána, kterému ale nerozumí. O to horší to pak bude, když se dovědí, že je gay. Irmina nejlepší kamarádka Zlata má zase dceru Šárku, se kterou si ale vůbec nerozumí. Šárka je puberťačka každým coulem a ne každá lumpárna může projít.

Je to spletitý kruh různých lidí, s jiným osudem. A přesto se provázky stále zamotávají, a pak rozmotávají a stále dokola. Příběhy obyčejných lidí. Osudy lidí, které mohou být až moc podobné tomu Vašemu nebo někomu z Vašeho okolí. Láska, nenávist, závist, intriky. To vše tu můžete najít. 

Můj názor:
Kniha se mi do rukou dostala čistě náhodou. Nic jsem od ní neočekávala a asi jsem věděla proč. V podstatě zajímavý příběh, ale způsobem, kterým je to napsané, mě stejně nudil. Tím ovšem nechci nikoho odradit. Monyová je velmi oblíbená spisovatelka. I má mamka ji má ráda. Třeba jsem jen vzala do ruky méně zajímavou knihu.

Je to psáno z pohledu několika lidí, takže máme skvělý pohled na různé věci a události z jinak myslících lidí. Každý člověk je osobnost, každý jiným způsobem. A zde je to dobře vyobrazeno. Jen škoda, že právě tento způsob se mi moc nezamlouval. Škoda, protože jinak mi to vůbec nevadí.

Když nad tím přemýšlím, třeba se mi knihy od Monyové začnou líbit později. Třeba na ně nejsem připravena a je fakt, že jsem to četla v ne zrovna svém šťastném období…

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)