pátek 11. března 2016

Recenze ⭑ Sladká jak krev ⭑ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Fotografie na obálce: Koutmedia
Grafická úprava obálky: Karel Kadlec
Nakladatelství: Brokilon
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 248
Doporučená prodejní cena: 238,-Kč
Zdroj: moje knihovna
2. vydání, v nakladatelství Brokilon 1. vydání
ISBN 987-80-7456-006-4

1. díl ze série Tina Salo

O knize:
Nacházíme se v Praze, v 21. století. Ale Praha není taková, jakou ji známe. Jako všude v Evropě, i tady se najdou upíři. Místní komunita, která si hledí svého a snaží se svou identitu utajit. Jenže jak už to bývá, i tady si někdo postavil svou vlastní hlavu a začne si vytvářet svou vlastní armádu. Začnou umírat lidé a policie se toho chytne. Jenže, jakou armádu a k čemu si ji vytváří? A vůbec hlavní otázka: kdo je vytváří? Kdo vytváří nové mladé, díky kterým klid v celé Evropě je ohrožen?

Tina Salo je něco jako pražský žoldák. Snaží se udržet klid a odpravuje nepohodlné hříšníky. Proto je jasné, kdo se ujme tohoto nelehkého úkolu. Na pomoc ji přichází německý kat, Kay. Ovšem, jak by se dalo očekávat, Tina z něj nadšená není. Děsí ji. Ale záhy pozná, že se jí jeho pomoc hodí. A k tomu všemu se připočítají rodinné problémy, z kterých neví, jak ven.

Vzniká mnoho otázek, na které není moc odpovědí. Tina nemá moc času a Kay se nemůže dočkat, až bude vypuštěn ze řetězu. Tina musí zlikvidovat některé své vlastní lidi, obzvlášť z velmi stupidního důvodu. Žasne, čeho všeho a z jakého důvodu jsou schopni vystrčit drápky. A snaží se tomu zabránit, seč může.

Můj názor:
Kniha se čte lehce, rychle, krásně. Za dva dny jsem ji měla přečtenou, takže vřele doporučuju. U některých pasáží se i zasmějete. A jak už to u naší spisovatelky bývá, i tady je sex, boj a intriky.

Docela jsem si oblíbila Romana, i když je takový naivní a vtíravý. No, možná právě proto. Nějak ve mně vyvolal pocit chránit ho. A myslím, že Tina na tom nebyla o moc lépe. I když by to nepřiznala. Simeon je zvláštní. Pořád nevím, co si o něm mám myslet. Hlavně z jakého důvodu se vtírá do Tininy přízně? A Kay… Ano, Kay. Mamánek, z kterého se lehce stane vraždící maniak. Zbožňuju ho :D

Je pravda, že je to (opět) upířina. Ale jiná, než jaké na nás skáčou ze všech stran. Je zajímavé, že Tina vlastně nezemřela a může se chovat jako poloviční člověk (aspoň, že ve dne nezáří). Má hodně upířího, ale také ještě hodně lidského. A to ji oslabuje. A abych řekla pravdu, tady jsou upíři přesně takový, jaký si je představuju. Krvelačný, nemilosrdný.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)