sobota 16. dubna 2016

Recenze ✩ Čarodějův klobouk ✩ Tove Jansson

Autor: Tove Jansson
Originální název: Trollkarlens hatt
Přeložil: Libor Štukavec
Ilustrace: Tove Jansson
Grafická úprava: Michal Slejška
Nakladatelství: Albatros
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran:
212
Zdroj: moje knihovna
4. vydání
ISBN 978-80-00-02709-8

O knize:

Muminí údolí se probouzí ze zimního spánku. Přichází jaro a s ním i jarní úklid. Všichni tvorečkové cídí, leští, shledávají své věci. Šňupálek, muminek a Čenich se vydají na svou první procházku, na které najdou cylindr. Netuší však, že patří jistému čaroději, který celý svůj život hledá rubín a letá na svém pardálu.

Doma zjistí, že cylindr je kouzelný a tak se celé údolí promění v kouzelné údolí. Vykouzlí si malinovku, obláčky a dům se promění v džungli. Jenže tento kouzelný klobouk může být i zrádný…

Můj názor:
Do příběhu nám vkročí Kníkla a Pískla. Malé postavičky, které nejraději spí v šupleti od komody. Mají sebou malý kufřík, kde ukrývají tajemství. A ještě větší překvapení je, když je pronásleduje Morana. Celý muminí dům je ochoten bojovat za jejich život.
„Máš pravdu. Všechno se zdobit nemusí.“
„Půvab se zdobí sám,“ řekla maminka.
Vydají se také na výlet. Poznáváme hatifnati a díky tomu poznáme, že bambul je opravdu bambul. Samotný čaroděj, ač obávaný a děsivý zároveň, je vlastně hodný. Přišlo mi ho líto. Musí být těžké žít několik set let a být pořád sám. A nemoct si vyčarovat, co sám chce. Kníkla a Pískla projeví dobrotu a odvahu.

Zkrátka a dobře, Čarodějův klobouk je pln dobrodružství, jakého můžeme u muminků očekávat.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)