čtvrtek 28. dubna 2016

Recenze ⭑ Cirkus prokletých ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: Circus of the Damned
Přeložila: Lucie Lukačovičová
Autorský medailon: Martin Šust
Fotografie na obálce: Alžběta Trojanová
Grafická úprava obálky: Dagmar Krásná
Nakladatelství: Triton, edice Trifid (svazek 195)
Rok a místo vydání: 2006, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 272
Doporučená prodejní cena: 189,-Kč
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 80-7254-894-8

3. díl ze série Anita Blake – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Dolph povolá Anitu k další vraždě, umírají další nevinní lidé. Musí najít vraha dřív, než zemře další člověk. Jenže má i jiné problémy. Musí zaučit nového oživovatele, vypořádat se s Edwardem a rozhodnout se, jestli vydá vládce města Oliverovi. Vždyť budoucnost, kterou slibuje, je tak hezká a lákavá.

Vydá Anita Jean-Clauda? Zradí ho? A vůbec, může ho zradit, když ještě není jeho lidskou služebnicí? Anita má problémů nad hlavu a marně hledá způsob, jak z nich vybruslit. Vyřešení vražd není tak jednoduché a ona sama pocítí sílu, na kterou není připravená. A je jí zcela jasné, že pokud prohraje, zemře…

A co víc, domluví si rande s jistým Richardem Zeemanem.

Můj názor:
Na začátek si trochu postěžuji. Nechápu totiž, jak můžou vydat knihu s takovými překlepy. Na hrubky jsem si tak nějak zvykla, i když mi to stále rve oči. Ale tohle? A nebylo to proto, že jsem si myslím; ani se jim ani nedivím; jestli v té skříni je opravdu je strašidlo. A to nejhorší: Přitiskl my rty. Nepochopitelné!

Teď k ději. Je naprosto kouzelný. Dobře, tak ne. Je to silné slovo, já vím. Ale přesto. Je tu akce, násilí, boj, napětí, krev, naděje, nenávist, zrada… Je toho tolik, že to ani nedokážu všechno vypsat. Je to napínavý příběh, který Vám nedovolí se odtrhnout.

Líbí se mi Jean-Claude. Je takový parchant, až ho musíte mít rádi. Poprvé se tu objevuje Richard a vlkodlaci vůbec. Už teď tu můžete zpozorovat, jak se mu některé okolnosti vůči Anitě nelíbí. A Edward, můj oblíbenec. Nová postava Larryho je zajímavá. Je nevinný, mladý, nezkušený. A roztomilý. Tyto vlastnosti ho posouvají do nebezpečné zóny. Můj druhý oblíbenec. Zerbrowski je k nakousnutí. Jeho pyžamo s mašinkami je neodolatelné :)

Zkrátka a dobře, Cirkus prokletých Vám nabídne tolik dobrodružství, kolik si jen přejete. Závěrečná scéna je sice trochu rychlá, ale napínavá.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)