neděle 8. května 2016

Recenze ⭑ Smrtící tanec ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: The Killing Dance
Přeložil: Pavel Toman
Autorský medailon: Martin Šust
Fotografie na obálce: Alžběta Trojanová
Grafická úprava obálky: Dagmar Krásná
Nakladatelství: Triton, edice Trifid (svazek 359)
Rok a místo vydání: 2009, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 384
Doporučená prodejní cena: 278,-Kč
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7387-317-2

6. díl ze série Anita Blake – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Do města přijíždí nový upír. Chce požádat Anitu o pomoc, je nemocen a právě ona by mu mohla pomoci. Jeho nemoc je vážná a děsivá a i když nechápe, jak by mu mohla pomoci, slíbí, že udělá vše, co bude v jejích silách.

Nedlouho na to jí zavolá její starý známý Edward a oznámí jí, že je na ni vypsaná odměna. A částka není vůbec malá. Jenže kdo touží po její hlavě? Co ona ví, aniž by si to uvědomovala?

Problémů má nad hlavu. A její vztah s jejími dvěma hochy taky není jednoduchý. Pořád se nemůže rozhodnout, Richard nebo Jean-Claude? Upír nebo vlkodlak? Rozhodnutí je na ní. A přestože si to neuvědomuje, hluboko uvnitř sebe už dávno ví, komu dá přednost.

Můj názor:
Anita objeví novou sílu, která v ní narůstá a je z ní nadšená. Ale má z ní i strach. Hlavně když si uvědomí, co všechno s ní může udělat. A ostatní se jí začínají bát. Upíři i vlkodlaci. Podmanit si je, je těžké. Ale Anita se snaží udělat všechno proto, aby ochránila některé své blízké. A s hrůzou zjišťuje, že seznam se rozšiřuje.

Hodně se tu rozebírají pravidla uvnitř smečky a my máme spolu s Anitou možnost nahlédnout a pochopit jejich zvyky. Je to osvěžující a krásná změna. Upírů bylo dost (není jich nikdy dost, jen jsem ráda, že tu není tolik upíří politika). Anita dělá ukvapené závěry, slíbí nebo řekne něco, aniž by tušila, co to znamená a tak smečka vyžaduje určité věci, které by se lidí neměli týkat. Jenže počkat, Anita není člověk. Anita je nekromant. A jestli se chce s nimi stýkat, musí znát jejich pravidla.

Zkrátka a dobře, příběh je pln nebezpečí, boje, lásky, napětí, štěstí ale i bolesti. Přečtenou jsem ji měla za okamžik, stejně jako předešlé díly. A myslím, že její život začíná gradovat. Začíná se dostávat do míst, které jsou nebezpečné a až neuvěřitelné. Její moc sílí a triumvirát to jen posílil…

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)