neděle 10. července 2016

Recenze ⭑ Narcis v řetězech ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: Narcissus in Chains
Přeložila: Olajda Prokešová
Autorský medailon: Martin Šust
Obálka: Dorothea Bylica
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatelství: Epocha, edice Fantastická Epocha (svazek 11)
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 568
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7425-138-2

10. díl ze série Anita Blake – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Anita se po několika měsících vrací domů a snaží se obnovit vztahy jak s Richardem, tak s Jean-Claudem. Zatímco Richard je zdrcen a pořád vzteklý, Jean-Claude je nadšen. Ovšem nic není jako dřív. Za tu dobu, co tu nebyla, se spousta věcí změnila. A ona s hrůzou zjišťuje, co provedl Richard se svou smečkou. Jak moc se její nepřítomnost promítla do upíří a vlkodlačí politiky?

Než však začne řešit své milostné problémy, musí vyřešit ty ve své smečce. Tedy mezi leopardodlaky. Někdo zajal její leopardy a jejich záchrana je na prvním místě. Ovšem k jejich záchraně potřebuje jak Richarda, tak Jean-Clauda. Tím však způsobí řadu nepříjemností a teď není zrovna dobrá doba být oslabení. Když o město má někdo zájem…

Můj názor:
Anita, Richard a Jean-Claude svůj triumvirát opět upevnili. Jejich aury byly poškozené a potřebovaly zpevnit a posílit. A každý z nich získal novou sílu a dar. Nebo prokletí? Jak se to vezme. Každý to vnímá jinak a já být na Anitině místě, tak se asi zcvoknu.

Poprvé se tu objeví ardeur. Munina známe. Víme, co to je a co chce. Ale ardeur je jiná liga. Anita bude mít co dělat, aby se s tím naučila žít. A díky ardeur se pro mě Anita stává nezajímavá. Pořád ji mám ráda a pořád budu číst další díly s ní, ale tohle už je moc. Škoda.

Belle Morte je mrcha, jak se patří. S ní je to zajímavé a občas vtipné. Bylo by zajímavé, kdyby se opravdu ukázala na scéně. Jak by tahle upíří čub** (s prominutím) zamotala jejich životy? Má fantazie pracuje na plné obrátky :)

Poprvé se tu objeví nová stvoření, hyenodlaci. Jejich vůdce je sadista a masochista. Šílenec, kterého byste se měli bát. Moc dobrý dojem na mě neudělal. A název klubu, Narcis v řetězech, je velice výstižný. Už jen z toho názvu musí být každému jasné, v jakém klubu se nacházíme…

Do města přivítal Micah a jeho smečka. Hned první scéna s ním je choulostivá a my tak máme možnost poznat, jaké to s ním bude. K jeho smůle, mě k srdci nepřirostl. Překáží mi. A překáží Anitě, ale to ještě neví (a obávám se, že to ani nezjistí). Co jsem četla, hodně ženských z něj bylo uneseno. I má kamarádka. Já tuto knihu četla asi po třetí a mám na něj stále stejný názor. Je vlezlý, nesympatický, protivný. Ach jo, kam ta Anita jen spěje?

Z celkového hlediska jsem téměř spokojená. Dočkala jsem se vtipných frází, Jean-Clauda, Richarda, Nathaniela. Ale i pár hádek, bojů a šarvátek. Čeho jsem se nedočkala? Policejního vyšetřování, pár těch vražd a oživovatelů. Ano, její profese mi taky chybí. Její půlnoční sedánky s klienty a zombiemi. Přesto mě děj pohltil a já se chystám na další díl. I přes malé nedostatky, hodnotím docela dobře.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)