středa 27. července 2016

Z knihovny #2

Pěkné odpoledne, také u Vás pršelo? Tady právě sprchlo, ale že by se pročistil vzduch, to tedy říct nemůžu. Ale abych neodbíhala od hlavního tématu tohoto článku.
Vůbec jsem si nemyslela, že by v této rubrice mohl přibýt článek tak rychle. Dneska jsem musela na otočku do Brna, protože jsem musela do pondělí vrátit Literární spolek Laury Sněžné, na kterou byla rezervace. No, tak jsem si vypůjčila dvě knihy, aby ta cesta nebyla marná. Co na tom, že nevím, co dřív otevřít a na víkend jsem si půjčila čtyřku Zaklínače?

Jaké knihy jsem si půjčila? Knihu podobenství od Pera Olova Enquista a Zmrzlinové sedmé nebe, o kterém jsem psala v jednom z mých článků v Zaujalo mě a je to vlastně první kniha z tohoto seznamu, co se chystám přečíst.
Kniha podobenství je něco jako autobiografie a až v buse jsem si přečetla, že je to svým způsobem pokračování na román Jiný život. Což mě naštvalo, teď abych se podívala i po této knize. Ale nebojte, já se s tím poperu :) V hledáčku ji mám už aspoň 2 roky a jsem na ni hrozně zvědavá. Už jen z toho důvodu, že Enquist je jeden z předních švédských autorů.
 Zmrzlinové sedmé nebe snad ani nemusím představovat. Je to dost známá kniha a někde tu určitě najdete anotaci, když zapátráte v historii blogu. Ze zvědavosti jsem nalistovala zadní stránky na onu slibovanou zmrzlinu a můžu říct, že mě zaujala ta borůvková. Snad abych začala shánět borůvky. Ještě by to asi chtělo zmrzlinovač, ne? No, každopádně mám pocit, že v tomto vedru spořádám hodně zmrzliny, jak budu knihu číst :)
 Teď by mě zajímalo, jak to máte s knihovnou Vy. Chodíte také do knihovny a nestíháte číst svoje knihy nebo na ni prdíte a čtete, co máte doma?

Sice nestíhám číst knihy z naší knihovny, ale určitě se můžete časem těšit na recenze i na tyto :)

2 komentáře:

  1. Pěkné knížky jsi v knihovně objevila :) Není nad to, občas si přečíst knížku z knihovny

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Původně jsem hledala jiné a Knihu podobenství jsem objevila čistě náhodou. Jsem na ně opravdu zvědavá :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)