pátek 5. srpna 2016

Recenze ⭑ Jízdenka do pekla ⭑ Laurent Botti

Autor: Laurent Botti
Originální název: Un ticket pour l'enfer
Přeložila: Dana Melanová
Obálka: Studio VVG
Nakladatelství: Víkend
Rok vydání: 2011
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 320
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7222-789-1

O knize:
Charlie je matka devítiletého syna Davida a manželka policisty. On ji ale už léta týrá a ponižuje a ona jednoho dne sebere všechny své síly a zavraždí ho. Aby se osvobodila a hlavně aby ochránila svého syna. Jenže tímto činem se její život mění ve stres, útěk, strach. Proti ní stojí policie, drogoví dealeři a minulost, na kterou už dávno zapomněla a která se jí znovu otevřela a vrátila v plné síle. A když odhalí skutečnou pravdu o svém synovi, sebere všechny své síly, aby ho ochránila.

Můj názor:
Na Jízdenku do pekla jsem byla zvědavá. Hrozně mě zajímalo, jak se hlavní hrdinka ubrání a jestli se jí podaří utéct. Ale to, co jsem četla, mě překvapilo. Mile překvapilo. Kapitoly jsou krátké, takže se mi kniha četla velmi pěkně a rychle. Stránky jsem nadšeně otáčela a čekala, co bude na té další. Zajímavý nápad, s trochou té tajemnosti. Je napínavá, plna dobrodružství se zajímavou zápletkou.

Celou dobu jsem jim držela palce a věřila, že se z toho dostanou. Do zločinu je zapojeno více lidí. A nejde po ní jen policie. Do toho její devítiletý syn… A konec (nemyslím epilog)? Ten jsem nečekala. A pokaždé, když autor odhalil další kousek z její minulosti, nepřestávala jsem se divit. Opravdu skvělá kniha.

Tato kniha byla moje první od francouzského autora a myslím, že to bylo milé seznámení. Tak jo, přiznávám, že to mělo i nějaké mouchy (telekinezi prostě nevěřím), ale když opomenu toto, bylo to vážně dobré :)

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)