sobota 13. srpna 2016

Recenze ⭑ Pensylvánský upír ⭑ David Wellington

Autor: David Wellington
Originální název: 13 Bullets
Přeložil: Vladimír Čort
Grafická úprava obálky: Jindřich Procházka
Nakladatelství: Naše Vojsko
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 368
Zdroj: moje knihovna
ISBN 978-80-206-1302-8

1. díl ze série Laura Caxtonová 

O knize:
Mladá policistka Laura Caxtonová z dálniční hlídky měla typickou směnu. Až najednou projelo auto, ve kterém byla mrtvola. Záhy zjistila, že to má co dělat s dávno už vymřelými upíry a zapojuje se do jejich hledání a zničení. Arkeley je postarší pán, který je měl v Americe všechny vyhladit. Až na jednu upírku. Ta leží už několik let ve své rakvi v jedné nefungující léčebně, která má právo žít. Aby byla popravena, musí udělat botu. A právě na to Arkeley čeká.

Mladá policistka podstupuje dlouhou, nebezpečnou cestu, aby už měla tento případ z krku. Arkeley jí nevěří, jak záhy zjišťuje a její partnerka už také není ve své kůži. Když je chycena do pasti, dovídá se zdrcující pravdu, kterou nečekala a ani nechtěla slyšet. Nevěří jí. Nechce jí věřit.

Můj názor:
Popravdě, ze začátku jsem nevěděla, co si mám o knize myslet. Koupila jsem ji netušíc, co mě čeká. Až doma jsem zjistila, že to má několik dílů. A protože je dnes upířina na každém rohu… Ale mé obavy byly záhy pryč. Protože tato kniha je zcela něco jiného. Žádné Stmívání, žádné Upíří deníky či podobné série, kde se to sexy upíry jen hemží a motají pomale nezletilým holkám hlavy.

Tady tato kniha je zcela něco jiného. Přesně co mě osobně baví a co potřebuji. Zde je boj, napětí, krev… A nečekaný konec. Ano, konec mě opravdu dorazil. Navnadil mě na další díly. A tohle od knih očekávám. Napínají Vás až do konce a pak sáhnete po dalších dílech, abyste věděli, co bude dál. Přesně tohle (doufám) můžeme očekávat od naší policistky Laury.

Je sice pravda, že to bylo místy zmatené a hůř se mi to četlo. Ale to jsem překousla a stále rychleji otáčela stránky. Je to napínavé a nečekané. Opravdu nevíte, co na Vás čeká na další stránce a jak to je s těmi rakvemi nebo naší stoletou upírkou. Už jen z té napínavosti čtete dál. V tomhle je Wellington opravdu mistr (doufám, že jsem to nepřešvihla :D).

Myslím, že tato série je docela povedená. Není bravurní jako nějaké jiné, ale přesto se mi to líbilo. Nebude po slabé povahy a pokud máte rádi sladké upíry, od knížky dejte ruce pryč. Není sladká a rozhodně není sexy.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)