pátek 5. srpna 2016

Recenze ⭑ Vražedný chlad ⭑ Louise Penny

Autor: Louise Penny
Originální název: Dead Cold
Přeložila: Lenka Uhlířová
Obálka: Soňa Šedivá
Nakladatelství: Knižní klub
Rok a místo vydání: 2014, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 384
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-242-4672-7

2. díl ze série Případy vrchního inspektora Gamache – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Ve vesničce Three Pines se opět stala vražda. Tentokrát byla zavražděna CC de Poitiers, která se se svou rodinou nedávno přestěhovala, a nikdo si ji zrovna neoblíbil. CC de Poitiers je opředena tajemstvím a její smrt je ještě záhadnější. Kdo dokázal něco tak promyšleného provést během curlingu, kde byli všichni vesničané, aniž by si kdokoliv čehokoliv všiml?

Můj názor:
Vražedný chlad byl o poznání lepší než Zátiší. Kniha má dobrou zápletku, tajemno a autorka dobře vykreslila krajinu, postavy a povánoční náladu. Ale abych byla upřímná, uvítala bych méně stránek. Necelých 400 je moc a já se několikrát přistihla znuděná a nadějně jsem očekávala konec a rozuzlení. Skutečný případ se stal až po několikáté stránce, takže jste se dovídali, co se v Three Pines stalo od minulé vraždy.

Děj se opět odehrává ve vesničce Three Pines (jak jsem se výše zmínila). Je to malá poklidná vesnička, kde se všichni přátelí, nikdo nezamyká, každý každému pomůže. Jen během necelých dvou let se tam stane vražda. Jestli se to stane i ve třetím díle (a těch dalších nepřeložených), začnu pochybovat o vesničce jako o malebném místě, kde by chtěl žít snad každý svůj poklidný život plný veselí a radosti. Je sice fajn, že jsem znala spoustu postav a míst, ale přijde mi to divné.

Díky tomu, že jsem Vražedný chlad četla hned po Zátiší, rychleji jsem se začetla. Znala jsem místa, postavy, povahy... Někdo byl nový a o někom jsem se dověděla spoustu zajímavých věcí, třeba o jeho životě, rodině nebo práci.

Rozluštit případ nebylo vůbec těžké, takže jsem pak přemýšlela i nad tím, jestli to autorka myslí vážně a jestli je ta zápletka opravdu dobrá. Ale ona je, prvotní myšlenka je dobrá. Ale velmi brzy jsem vytušila, kdo zabil CC a kdo bezdomovkyni. CC byla velmi jednoduchá, tam jsem správně tipla i motiv. Sice mi pořád unikala spousta věcí, ale myslím, že se ke konci dobádají snad všichni. Přesto si nemůžu pomoct, vyřešení hádanky sráží knihu do minusu.

Abych to ukončila, nebylo to špatné, ale ani dobré. Nemastné, neslané. Jsem zvyklá na jiné detektivky a tato autorka nebude patřit mezi mé oblíbené, i když bych v této sérii ráda pokračovala. Už jen proto, že jistá minulost ohledně inspektora Gamache je nejasná a otevřená. Stejně tak činnost Yvette Nicholové. Co má asi za lubem? Jen si od třetího dílu dám chvíli oddech.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)