pondělí 26. září 2016

Recenze ⭑ Inkubovy sny ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: Incubus Dreams
Přeložila: Zuzana L’alíková
Autorský medailon: Martin Šust
Obálka: Jakub Jíra
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatelství: Epocha, edice Fantastická Epocha (svazek 21)
Rok a místo vydání: 2013, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 696
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7425-176-4

12. díl ze série Anita Blake – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
V Anitině životě se děje spousta věcí. Spousta věcí, které musí vyřešit. Jednou z nich je její osobní život. Stále více se zamotává do vztahů a stále více se z toho nemůže rozmotat. A čím víc se snaží udělat něco dobře, tím horší to pak je. Druhou věcí je její nejlepší kamarádka. Díky Anitině změně se rozloučily a právě teď se snaží získat cestu zpátky. Je to ale sakra těžká a dlouhá cesta… No a poslední věcí je její práce. Ve městě se opět zabíjí a ano, opět to jsou nadpřirozené vraždy. Teď jedná více se Zebrowskim než s Dolphem. A ať Anita chce nebo nechce, musí toto všechno vyřešit dřív, než se zblázní. A od toho nemá daleko…

Můj názor:
Inkubovy sny jsem poprvé četla před třemi lety a bylo to strašné čtení. Kniha čítající necelých 700 stran mi vydržela přes dva měsíce. Vlastně celé letní prázdniny a ještě kousek ze září. Pamatuji si to jako dnes, protože díky tomuto "drobkovi" jsem pak měla čtecí krizi a hrozně dlouho jsem žádnou knihu nevzala do rukou. Takže když jsem ji otevřela znovu, měla jsem obavy, jak na mě zapůsobí.

Anita ztratila to kouzlo, které měla. Ale to dříve, jen ne až tak drastickým způsobem. Všechny její zásady šly do kytek a mně se docela zprotivila. Všechno, co měla ráda a co jí bylo drahé, odvrhla na druhou kolej, jen aby se stala někým jiným. Někdo je z ní odvařený (znám takové lidi), ale popravdě, kdybych chtěla číst porno, vyberu si naprosto jinou knihu!

Ano, čtete správně. Sexem a nahatými chlapy (teda pardon, nahatou Anitou, chlapy jsou tak napůl nahatí) se to tu jen hemží. Sice za to může její ardeur, ale čeho je moc, toho je příliš. Přece to na ni nemůže mít takový vliv. Díky jistým okolnostem se její moc zvětšila (kdy se nezvětšila?) a nadělala další paseku ve vztazích a vůbec ve všem, co se moci týče. Anita poskočila na další úroveň a její triumvirát dostal nové dary. No, dary… Jak se to vezme.

Ale abych knihu jen nehanila. Anita se sice změnila, ale zase na druhou stranu se mi líbilo, že dostali více prostoru jak Jason, tak Richard. Více jsem si oblíbila Damiana a Micah je mi ještě protivnější než předtím. Chybí mi tu Dolph, zato Zebrowski svou práci zvládá velmi dobře. Což se popravdě divím. Ronnie je mi líto, jejich kamarádství jsem měla ráda. Ale vážně nechápu její myšlenkové pochody. Vysvětlí mi je někdo?

Sexu tu je sice požehnaně, ale ještě pořád tu Anita řeší případ s MOSTem. Takže pár světlých chvilek to mělo a v tu chvíli mě to i bavilo. Světlou chvilku to mělo ještě, když s Richardem a Jean-Claudem řešila triumvirát, Claire a smečku. I upíří politika byla zajímavá. Jen to oživování nebylo podle mých představ...

Závěrem? Inkubovy sny mi sice netrvaly dva měsíce, ale jen něco málo přes tři týdny. Ano, čtete dobře. Snažila jsem se číst, co to dalo. Ale skoro pokaždé jsem knihu odložila, že mám daleko důležitější věci na práci a nakonec ji dočítala skoro z povinnosti. Což není dobré, to není vůbec dobré. A s naprostou jistotou můžu říct, že až budu číst Anitu znovu, od prvního dílu, tento jednoduše přeskočím. Navíc to má zbytečně moc stránek.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)