pátek 9. září 2016

Recenze ⭑ Talisman ⭑ Nicholas Sparks

Autor: Nicholas Sparks
Originální název: The Lucky One
Přeložila: Martina Káňová
Obálka: Ivan Brůha
Nakladatelství: Ikar
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 336
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-249-1479-4

O knize:
Logan Thibault na své misi v Iráku najde fotografii ženy, kterou někdo ztratil na pláži v písku. I když mu to nedalo, nechal si ji a jeho život se změnil. Štěstí se mu začalo lepit na paty a zdá se, že jen právě díky této fotce zůstal na živu. Přestože tomu moc nevěřil, ženu z fotografie se vydal hledat.

Co se stane, až ženu najde? Dokáže jí říct pravdu? A co na to její bývalý manžel? Každý z nich má svůj život a přesto se jejich osudy spojí...

Můj názor:
Kniha mi doma ležela asi tři týdny, než jsem se odhodlala ji konečně otevřít. Měla jsem strach, aby nebyla až moc romantická a sladká. Já na romantiku nejsem, takže se červené knihovně vyhýbám. Ale u téhle jsem se bála zbytečně. Byla vážně dobrá. Sice mi chvíli trvalo začíst se, ale nakonec jsem ji slupla za dva dny. Ten druhý den jsem byla dokonce vzhůru do 3 do noci, než jsem přečetla poslední stránky. Tak moc mě chytla :)

Způsob, jak je děj psán, je dobrý. Vážně se mi líbí, že vše máme z pohledu tří osob. Možnost nahlédnout do hlavy všech třech hlavních postav a vytvořit si na ně názor a pozorovat, jakým směrem se budou ubírat. Také mě upoutala láska ke psům, ta je všudypřítomná. Hlavně Zoro je miláček :)

Když shrnu postavy, tak nejméně sympatický mi byl Keith. Arogantní, neomylný, namyšlený a slizký blb, kterému se nemůže nic stát. Jeho vztah k Benovi byl hrozný. A přitom to byl tak pohodový kluk... Vážně jsem ho neměla ráda. A chvíle s ním se mi protivily. Na druhou stranu Logan byl milý, podle všeho pohledný mladík. Ten se mi zamlouval dost. Ale nejsympatičtější mi byla Nana. Tato stará dáma měla hodně za sebou. Bylo vidět, že si prošla svým a hodně zakusila, ale přes to všechno se držela pevně na zemi a vážně by se mi líbilo, kdyby někde poblíž byla taková paní, která by byla velmi moudrá a přitom veselá.

Jak z mé nadšené recenze tušíte, knihou jsem nadšená. Určitě ji doporučuji. Sice měla pár much (desetileté dítě a Agatha Christie?), ale těším se na autorovy další knihy. Hlavně na Nezapomenutelnou cestu, na tu mám obzvlášť zálusk :)

Bodování: 

2 komentáře:

  1. Talisman jsem viděla zfilmovaný a hrozně se mi líbil! Pěkná recenze! :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Děkuji :) Film neznám, ale plánuji to napravit.

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)