sobota 24. září 2016

Recenze ⭑ Zmrzlinové sedmé nebe ⭑ Abby Clements

Autor: Abby Clements
Originální název: Vivien´s Heavenly Ice Cream Shop
Přeložila: Magda Pěnčiková
Grafická úprava obálky: Gabriela Ryšková
Nakladatelství: Argo
Rok a místo vydání: 2014, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 272
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-257-1168-2

O knize:
Anna je hodná, cílevědomá a spolehlivá žena. Zdárně rozjela svou kariéru a s přítelem se nastěhovala do právě koupeného bytu. Imogen je živelná, veselá a akční. Její život v Thajsku je jako sen. Má ráda adrenalin a ráda fotí. Má své sny a za těmi si tvrdě jde.

Po smrti babičky Vivien obě sestry zdědí cukrárnu. Babička doufala, že právě ony jí dodají ten správný šmrnc a navrátí někdejší slávu. Je to ale možné? Podaří se Anně a Imogen opravit zašlou cukrárnu a rozjet tak obchod? I přes veškeré nástrahy, co jim osud nachystal? A byl to opravdu osud?

Můj názor:
Na knížku jsem byla opravdu zvědavá. Už jen proto, že jsem na ni četla celkem kladné recenze. Ale opak byl pravdou. Ne že by byla tak špatná, ale prostě jsem od ní očekávala o hodně víc.

Dost často jsem četla, že ostatní, co knihu četli, měli na zmrzlinu hroznou chuť a proto radili, aby ste si doplnili mrazák. Já nic takového nepocítila. Na zmrzlinu jsem si vzpomněla asi jen dvakrát, ale ta chuť byla ihned zaplašena a já četla dál.

Přesto to byla odpočinková četba, na léto jako dělané. Nemusíte u toho přemýšlet, prostě jen vypnete a čtete a čtete. Styl psaní je také povedený, takže se to četlo samo. A trocha té lásky jako bonus. Dokážu si představit, že bych si tuto knihu vzala třeba k vodě.

Teď k postavám. Anna je chytré a rozumné děvče. Proto jsem nepochopila, proč se sebou nechala tak orat. Já bych toho hajzlíka poslala okamžitě někam a určitě se mu nesnažila odpustit. Vždyť jí mělo být jasné, že to nepůjde. U Imogen mi zase přišlo zvláštní, že jen tak zahodila své sny a touhy pro zašlou cukrárnu. Něco mi na ní nesedělo, ale pak se předvedla ve svém světle. Jo, tohle byla ona. Jejich teta byla mrcha každým coulem a je škoda, že na to přišli až tak pozdě. Zase na druhou stranu to bylo lepší, než kdyby jí to žrali donekonečna.

Ať se na to dívám, jak se na to dívám, kniha nebyla špatná. Trochu naivní a děj lehce předvídatelný (už od začátku tušíte, jak nakonec dopadne a co se jak stane). Jako odpočinková četba je vážně skvělá a určitě by byla dobrá po práci, kdy máte vážně špatný den. Trocha romance, hodně zmrzliny, typické anglické počasí. Ta láska byla jasně z červené knihovny, protože takhle jednoduše to prostě nefunguje. Ale myslím, že tady to nevadilo. K téhle knize to prostě patří. A jako bonus na konci najdete pět receptů. Mě bohužel nezaujal ani jeden...

Bodování: 

2 komentáře:

 1. Tak po týhle slaďárně jsem koukala už před časem, občas je si třeba odpočinout od těch "těžších" knih, nicméně čas na její přečtení jsem nějak prošvihla, tak si ji asi nechám na příští léto, až bude nálada na nějakou oddechovou jednohubku :)
  Měj se krásně Ivet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to určitě. Občas je potřeba trochu vypnout a tenhle kousek je na to jak dělaný. Tak snad si na knihu někdy uděláš čas a zalíbí se :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)