středa 23. listopadu 2016

Recenze ⭑ Jarní mrtví ⭑ Mons Kallentoft

Autor: Mons Kallentoft
Originální název: Vårlik
Přeložila: Luisa Robovská
Obálka: Martin T. Pecina
Fotografie na obálce: Eva Lindblad
Nakladatelství: Host
Rok a místo vydání: 2013, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 445
Doporučená prodejní cena: 329,- Kč
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7294-704-1

4. díl ze série Malin Forsová – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Je krásné květnové ráno. Lidé z Linköpingu si je užívají plnými doušky. Až do doby, než před bankomatem vybuchne bomba a zabije dvě malé holčičky a vážně zraní jejich matku. Ve městě naroste děs a hrůza a chaos. Kdy neznámý šílenec udeří znovu?

Malin Forsová je právě na pohřbu své matky, když ona bomba vybuchne. Než aby řešila své rodinné problémy a odhalila tajemství své rodiny, vrhne se do víru vyšetřování. Může za to místní motorkářský gang nebo nová teroristická organizace? Nebo chtěl někdo ublížit právě této rodině?

Můj názor:
Malin má toho najednou opravdu hodně. Nejprve jí zemře matka, vrátí se otec a ona se musí smířit se skutečností, která ji tak rozzlobí, že začne svého otce nenávidět. Do toho jí Tove chce odjet na prestižní, dalekou školu. Na Tove je závislá a tato skutečnost ji děsí. A nakonec je stále sama. Janne si našel přítelkyni, dokonce i její příležitostný milenec někoho má. A Malin je na vše sama. Je jasné, že její vůle začíná slábnout a chuť k alkoholu růst. Popravdě, některé její výbuchy mě mátly a vlastně jsem vůbec nechápala, o co jí jde. Taky bych byla u některých situací naštvaná, ale rozhodně bych nevyváděla až tak moc.

Případ je zapeklitý a složitý. Jeden potenciální vrah za druhým, ale pořádná stopa žádná. Dokonce se do toho připlete tajná policie. Ze začátku jsem byla otrávená, ale teď si říkám, že skoro žádnou roli nesehráli. Mons jim mohl dát více prostoru.

Zavražděné holčičky tu mají prostoru hodně. Malin jim naslouchá a snaží se jim vyhovět co nejvíce. Připletou se jí do snu a o to víc má Malin pocit, že stopa vede někam jinam. Je to více duchařské, což by mi tolik nevadilo. Ať je Malin jaká chce, má duchařské schopnosti. Ale aby potenciální vrah měl také takové schopnosti, to se mi nezdá. Moc velká náhoda…

Abych to uzavřela, kniha se nečetla špatně, ale ani dobře. Trvalo mi asi týden, než jsem ji mohla odložit do komínku přečtených knih. Rozjezd byl pomalý. Bylo to táhlé, zdlouhavé a dost často nudné. Pořád ta samá otázka: kdo mohl zabít dvě malé děti? Brzy Vás to omrzí. Některé úseky byly napínavé, ale bohužel jich bylo velmi málo. Ani konec nebyl vyveden. Trochu akčnosti tu bylo, ale to rozhodně nezachránilo. Myslím, že to byl zatím nejslabší díl a od Monse jsem si chtě nechtě musela dát chvíli pauzu.

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)