středa 2. listopadu 2016

Recenze ⭑ Podzimní vražda ⭑ Mons Kallentoft

Autor: Mons Kallentoft
Originální název: Höstoffer
Přeložila: Luisa Robovská
Obálka: Martin T. Pecina
Fotografie na obálce: Eva Lindblad
Nakladatelství: Host
Rok a místo vydání: 2012, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 431
Doporučená prodejní cena: 329,- Kč
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7294-638-9

3. díl ze série Malin Forsová – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Podzim je v plném proudu, listí žloutne a padá, studený déšť smáčí celé město. Majitel zámku Skogså je však jednoho dne nalezen mrtev v příkopu u svého zámku. Malin přijíždí se svým vyšetřovatelským týmem a zjišťuje, že opět bude mít ruce plné práce. A co víc? Déšť smyl všechny stopy.

Oběť byl majitelem zámku jen krátce. Odkoupil ho od jedné aristokratické rodiny, která se s tím nemohla smířit. Mohli ho proto zavraždit oni? Nebo měl nějaké nepřátele? A co přátele?

Ty nejtemnější tajemství vyplouvají na povrch. I zloba má svůj čas a pomsta je tak sladká…

Můj názor:
Schválně jsem se do tohoto dílu pustila co nejdřív, dokud jsem Letní smrt měla ještě živě v paměti. Vzhledem k tomu, že se mi četl obtížně i druhý díl a chvíli mi trvalo, než jsem se rozečetla, tento byl o něčem jiném. Kniha mě, dá se říct, pohltila hned na začátku. Opět záhadná vražda, která je obtížná na vyšetření. Na konci byl nečekaný zvrat, ale ten se dal přece jen očekávat. Bylo to prostě napínavé a chytlavé. Děj jen odsýpal.

Naše nová postava, Waldemar Ekenberg, si mě trochu získává. V předešlém díle byl na pěst, ale zde se mu vrátila jeho medicína plnou parádou a pak celkově se uklidnil. Uvidíme, jak si na tom bude stát v dalším díle. Snad se nepustí do těch svých eskapád.

Z Malin se stala prvotřídní alkoholička. Je sobecká a bezohledná. Svou dceru Tove sice miluje nade vše, ale jako matka vyhořela. Po událostech v minulém díle byste řekli, že jí bude oporou. Opak je však pravdou. V pomyslném žebříčku oblíbenosti u mě propadla o pár stupínků níž. A nevěřím, že se z ničeho nic jen tak zlepší. To fakt ne…

Je tu zmínka na nedávnou vraždu, kdy otec a syn zabili svou příbuznou. A já pak marně vzpomínala, v kterém díle se tak stalo. Dokonce jsem navštívila autorovi internetové stránky, abych se přesvědčila, že naši nakladatelé nepřeskočili nějaký díl. Vypadá to, že nepřeskočili. Což je sice dobře, na druhou stranu mě to rozčilovalo. Kallentoft se opětovně zmiňuje o něčem, co se my nemůžeme nikde dočíst. Ani nevíte, jak moc mě to rozčilovalo.

Celkově musím knihu zhodnotit jako docela zdařilou. Měla pár chybiček a nedotažeností, ale jinak to bylo napínavé a velmi dobře čtivé. Myslím, že pokud se do této série pustíte, tahle kniha nebude špatná volba :)

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)