neděle 4. prosince 2016

Knižní adventní neděle #2

Krásné nedělní ráno. Mám pár dalších tipů na knihy v tomto předvánočním období. Budu se držet předepsaných žánrů a doufám, že Vás něco zaujme 😊

Jako první je opět pohádka. Ráda bych Vám doporučila Lev, čarodějnice a skříň. Tohle fantasy snad ani nemusím představovat, snad všichni to znají. Ať už knižně nebo filmově. Ale myslím si, že právě teď je ta správná doba na znovu otevření tohoto dílu. Ano, dílu. Jak všichni víte, Lewis napsal sedm příběhů o Narnii a toto je druhý díl, pokud mě má mysl neklame. Recenzi bohužel nemám, ale někdy se snad dočkáte 😊

románu jsem vybrala Zimní příběh. V pátek jsem si ho chtěla donést domů z knihovny, ale bohužel už byl půjčen. Je to mnoha stránkový příběh, který snad nezklame a má plno tajemného a zářivého zároveň. Je plna lásky a touhy, ale také smutku a naděje. Kniha byla zfilmována, ale ten jsem zatím neviděla. Takže nemůžu soudit. Detektivka. Ano i tohohle žánru se hodlám držet. Vybrala jsem Zimní oběť, která je mrazivá, děsivá a tajemná. A velice dobře popsaná. Je to první díl o policistce Malin Forsové a mě tahle ženská přirostla k srdci. Sice mi občas leze krkem a přiznávám, v Jarních mrtvých bych ji nejraději uškrtila a její chování bylo nepochopitelné. To ale nemění nic na tom, že je to dobrá série a právě Zimní oběť je přesně ta kniha, se kterou zalezete do postele a začtete se jedna radost. Recenzi naleznete zde.

Dlouho jsem přemýšlela, co Vám doporučit z povídek. Ne všechno je vánočního charakteru a ne všechno znám. Ale když jsem si vzpomněla na Petru Neomillnerovou, tak má druhá myšlenka byla Hry na bolest. Já vím, nemá to s Vánoci nic společného. Ale je tu povídka právě v období Vánoc a nemůžu se té vzpomínky zbavit. Tohle asi nebude pro každého, přesto si určitě někoho najde. Je tu spousta povídek, které jsou skvělé a u kterých se třeba zasmějete. Recenze je zde.
Deník Bridget Jones je humorná kniha pro ženské pokolení. Četla jsem všechny tři díly a viděla dva filmy. Byla jsem dost překvapená, když vyšla čtyřka. Nechápala jsem, o čem ještě Helen Fielding může psát. Vždyť to přece ukončila. Ale moje zvědavost je silnější než vůle, řekla bych. Myslím, že tohle je přesně to pravé do nepohody a rozveselení.
Dnes Vám nebudu vypisovat žádné slevy, a tak to rovnou ukončím. Mějte se pěkně a napište mi, jestli Vás něco zaujalo 😊

Ehm... Ještě malý dodatek. Smajlíci jsou dobrá věc, hodně se mi zalíbili. Asi je začnu používat víc :D

6 komentářů:

 1. Jéé, Bridget mám strašně ráda! :) Zimní příběh jsem viděla zfilmovaný a nebránila bych se ani knížce :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak se film líbil? Docela by mě zajímalo, jestli ho má cenu shlédnout :)

   Smazat
  2. První část filmu se mi líbila víc než ta druhá, no... :) Ale určitě se podívej, za to nic nedáš :)

   Smazat
 2. Krásné tipy, do Narnie se hodlám tak nějak výhledově pustit v audio podobě, protože jsem četla jen pár dílů. Zimní příběh mi v sobotu dorazil dom, spolu s dalšími tlusťoškami od Joty a chystám se určitě i na Zimní oběť :)
  Zkrátka skvělý článek, tipů není nikdy dost, proto se budu těšit, jestli ještě s něčím přijdeš :)
  Měj se krásně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Narnii jsem si docela oblíbila a dokonce mám na ni znovu náladu. Budu se těšit na tvé názory na jednotlivé díly :) Ať se knihy líbí. Ráda si pak o nich přečtu :)
   Ještě mě čekají dvě adventní neděle, tak snad něčím překvapím :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)