neděle 1. ledna 2017

Ohlédnutí za rokem 2016

V prvé řadě bych Vám všem chtěla moc a moc popřát to nejlepší do nového roku 2017. Vyjděte tou správnou nohou a ať je ještě lepší než ten předešlý :)
Teď k původnímu tématu článku. V únoru loňského roku jsem založila tento blog a od té doby se událo plno věcí. Práci mám pořád stejnou, ohromná kvanta knižních novinek mou knihovničku minula a sbírka turistických známek trošku stagnuje. Na druhou stranu jsem přečetla plno knih, objevila spoustu nádherných míst (o nich se snad později zmíním) a zažila plno dobrého, ale i toho špatného...

Když se zaměřím na knihy a spočtu to všechno, celkově jsem jich přečetla 56. Nejúspěšnější byl listopad, bylo jich úžasných 8. Poté hned se 6 knihami červen a červenec. Nejslabší byl měsíc poslední, prosinec. Ostudné číslo je 2. Ale co naplat, ne každý den je posvícení a i když to pro Vás může být nepředstavitelné, byl to vlastně nejhorší měsíc za celý rok. Ne jen knižně. Díky jistým událostem jsem neměla moc náladu otevřít knihu a raději jsem zasedla k omalovánkám, u kterých jsem se opravdu pěkně odreagovala, odpočla a hlavně nemusela moc přemýšlet (ani nad osudy hlavních hrdinů).

Z onoho prosince vyplývá, že jsem nepřečetla ani knihy z knihoven (dobře, rozečetla jsem Trojici). Musela jsem prodloužit výpůjční dobu a budu to dohánět teď v lednu. Blogově jsem v knihovně byla devětkrát, doopravdy vícekrát. Přesné číslo nevím a popravdě se mi nechce ani dohledávat.
Nejlepší knihou byla pro mě... Vlastně žádná. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, žádná nedosáhla takových kvalit, abych řekla "wau". Četla jsem dobré knihy a z některých jsem měla radost. Ale bohužel si nemyslím, že by některá z nich dosáhla těchto kvalit... A na jaké kousky jsem změnila pohled po druhém přečtení? Utrpení mladého Werthera (Johann Wolfgang Goethe ) a Láska a tma (Mika Waltari). Největší zklamání nebylo asi žádné, ale nesplněné očekávání bych označit mohla. Tak třeba Literární spolek Laury Sněžné (Pasi Ilmari Jääskeläinen), Lolita (Vladimir Nabokov) a Temné kouty (Gillian Flynn). Příjemné překvapení obsadily Desátý kruh (Jodi Picoult) a Talisman (Nicholas Sparks).

Nových knih (i pěkně starých) přibylo 20. Největší radost jsem ovšem měla ze dvou červencových, a to Země je hříšná píseň (Timo K. Mukka) a Dvě čudské povídky (Juhani Aho). Ani neumím vypovědět, jak moc nadšená jsem z nich byla. Jsou hůř k dostání, i v antikvariátech. Ale mě se zadařilo! Z těch 20 jsem 4 darovala a 1 dostala na Vánoce, takže sobě jsem si jich koupila pouze 15. Celkově mě to všechno stálo i s poštovným 3 231 Kč.

A jaké plány mám na další rok? Nic moc zvláštního, jen dál číst úžasné knihy a snažit se napsat co nejlepší recenze. Za Vaši přízeň Vám samozřejmě moc děkuji a i kritika potěší. Pořád se mám v čem zlepšovat :)

Jinak plánuji tři nové rubriky, jedna se bude týkat knih v mé knihovně, druhá také knih, ale víc neprozradím :D A ta poslední? Nějak jsem se nechala unést omalovánkami, tak asi tak :) Rozjela jsem výzvu svou vlastní, pak tu od Ells a ještě plánuji jednu. Takže se můžete v nejbližších dnech těšit :) Jo, ta se knížek netýká :)

Možná jste si všimli (asi spíše ne), že jsem začala předělávat recenzní články. Upravuji názvy a pak rozšiřuji štítky. Také bych ráda změnila vzhled a vůbec celkově to tu předělala. A vytvořit kompletní seznam recenzí podle jistých kritérií. Možná Vám to přijde zbytečné, ale já mám ráda pořádek a vždy jsem nadšená, když si můžu na jiných blozích vyvolit recenzi, jakou zrovna chci.

Tak si myslím, že to bude asi vše. Napsala jsem, co chtěla a to je hlavní. Mějte se krásně a užívejte zbytek dne! :)

Jaký byl Váš rok 2016?

5 komentářů:

 1. Ahoj,
  hezké shrnutí roku. A parádní počet knih :-) mám o třicet méně, takže ti opravdu gratuluji.
  Do výzvy od Ells jsem se rozhodla taky připojit. Zrovna dokončuji článek k sobě na blog.
  Přeji hezký zbytek prvního dne nového roku.
  Monika alias Mermaidka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mám "knižní" ohlédnutí za rok 2016 u sebe na blogu: https://umermaidky.blogspot.cz/2016/12/ohlednuti-za-moje-top-5_30.html

   Smazat
  2. Však není podstatné, kolik se přečte knih, ale jaký je z nich požitek. A výzva je jen takové zpestření :) Takže i o těch 30 míň je hezké číslo :) A určitě se podívám :)

   Smazat
 2. Skvělé shrnutí, promiň, že se k němu dostávám až teď. Budu držet palce, ať v roce 2017 přečteš spoustu skvělých knih a hlavně nějakou, která tě opravdu dostane.
  Hodně štěstí! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nevadí ;) Děkuji. Také doufám, že narazím na ty dobré :)
   Také přeji, abys byla ve výběru knih úspěšná ;)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)