sobota 8. dubna 2017

Recenze ✩ Noční lov ✩ Robert Bryndza

Autor: Robert Bryndza
Originální název: The Night Stalker
Přeložila: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok a místo vydání: 2017, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 432
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-271-0404-8

2. díl ze série Inspektorka Erika Fosterová – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Inspektorka Erika Fosterová se v Londýně usadila, částečně zabydlela a svou práci stále bere velmi vážně. Po dvou letech její působnosti u místní policie se opět rozjíždí nebezpečný úkol. Matka praktického doktora Georga Munrooa najde svého syna brutálně zavražděného. Rozjíždí se velké vyšetřování. Proč byl zabit zrovna doktor? Jenže vrah nečeká na dopadení, stále vraždí a Erika se svým týmem začíná být zoufalá. Podaří se jim vraha najít? A kolik ještě zemře nevinných mužů? Jak si je vrah vybírá? Nelehká otázka, nelehký úkol. Erika musí zatnout zuby a i přes veškeré nástrahy udělat maximum...

Můj názor:
Noční lov jsem otevřela téměř okamžitě, jak jsem dočetla Dívku v ledu (RC). První díl o inspektorce Erice Fosterové mě tak uchvátil, že jsem prostě potřebovala další super nášup. Opět jsem se začetla s první stránkou a já doufala, že tento díl bude ještě lepší a Robert Bryndza posune to celé o level výš.
Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý...
Bohužel asi po 150 stránce mé nadšení opadlo a já s lítostí zjistila, že děj stagnuje. Navíc mě iritoval fakt, že odhalení vraha bylo tak jednoduché, ba přímo téměř okamžitě prozrazené. Tedy pro nás čtenáře, ne pro naši inspektorku. Tímto si Robert srazil jednu hvězdičku a musím přiznat, že najít chuť se znovu začíst mi dalo zabrat. Ale abych jen nehanila, samotný motiv vraha nám není prozrazen do poslední stránky, a tak máme možnost hádat aspoň v této otázce.

Možná že pro někoho tato série nebude to pravé ořechové. Sám autor žije v registrovaném partnerství a otázka homosexuálů je v tomto díle na denním pořádku. Pokud je tedy někdo z Vás předpojatý vůči těmto lidem, možná se Vám vyšetřování případu nebude líbit. Já sama mám pár takových známých a musím říct, že číst něco z tohoto prostředí mi vůbec nevadilo, ba naopak to bylo milé zpestření. Ale nebojte, nezabíhá nikam do krajností nebo nelichotivých scén. Jen opravdu dost často narážíme na tuto otázku.

I přesto, že kniha nesplnila tak úplně mé očekávání, i tak se mi líbila. Myslím, že naše inspektorka je jedna z nejlepších detektivních sérií, co jsem zatím měla možnost přečíst. A velice se těším na další díl, Temné hlubiny, které nakladatelství Cosmopolis určitě brzy vydá (upoutávku najdete na poslední stránce knihy). Sám autor píše už čtvrtý díl (pokud mě má paměť neklame). A já pevně věřím, že tahle série dozraje a bude jen lepší :)

Bodování:
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, které spadá pod nakladatelský dům Grada Publishing! Knihu si můžete zakoupit zde.

2 komentáře:

  1. Taky se mi nelíbilo brzké odhalení vraha. Dívka v ledu se mi líbila o chloupek více, protože vrah byl utajen až do samého závěru, a takový konec u detektivek mi je bližší. Jsem zvědavá na třetí díl Temné hlubiny, kam se autor posune :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Také mám raději, když je vrah odhalen až na samém konci knihy. Autor mi tak dává možnost dumat, kdo oním vrahem je, a to mám ráda. Ale stejně jsem jako ty zvědavá na další díl. Myslím, že právě třetím dílem pak posoudím, jestli bude mít cenu v sérii pokračovat nebo ne... Přece jen mě dvojka trošku zklamala. Ale musíme věřit :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)