pátek 28. dubna 2017

Recenze ⭑ Svádění luny ⭑ Laurell K. Hamilton

Autor: Laurell K. Hamilton
Originální název: Seduced by Moonlight
Přeložila: Dominika Moulíková
Autorský medailon: Martin Šust
Fotografie na obálce: Jakub Jíra
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Nakladatelství: Epocha; edice Fantastická Epocha
Rok a místo vydání: 2014, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 352
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7425-207-5

3. díl ze série Meredith Gentry - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Merry se stále snaží otěhotnět. Získání království je lákavé, ale přežití ještě větší. A tak se musí snažit sebevíc, aby ona byla ta první, která přivede na svět dítě. Její bratranec je stále zavřen, ale i on má své plány. Jeho spiklenci kují pikle a Merry zjišťuje, že nemůže věřit jen tak někomu. Ale kdo je opravdový? Kdo je na její straně a kdo by ji nejraději viděl mrtvou? A aby toho nebylo málo, projeví se u ní moc, která by měla spát. Jak k ní přišla? A má opravdu takovou moc, jak se zdá?

Můj názor:
Třetí díl jsem otevřela se zvědavostí a napětím. Povede se Meredith konečně otěhotnět? A jak se vypořádá s Celem, jejím největším protivníkem?  

Když se podívám na celý koncept knihy, čte se to dobře. Čtivý styl Laurell je nezaměnitelný a stránky ubíhají jedna za druhou. Dozvíme se spoustu dalších informací, co se magie týče a autorka nás v podstatě nenechá vydechnout. Přiznám se, že jsem si až říkala, jestli toho není přespříliš. Ale na druhou stranu, je vidět, že má úžasnou fantazii a jen tak něco by nevymyslela. Vše má skvěle promyšlené a propracované. Takže z tohoto hlediska se to čte velmi dobře. Z toho druhého... V podstatě okamžitě se ocitáme s Merry v posteli. Vždyť o tom přece kniha je, ne? Ale pořád si říkám, že tam mohla přidat víc děje a postelové hrátky ubrat...

Každá postava je jedinečná. Každá postava má svůj úkol a každá postava je jiného druhu. Někteří jsou zvláštní a u některých zůstává rozum stát. Tentokrát se mi Frost zprotivil, choval se jako blb. Naproti tomu Rhys se stává mým miláčkem (haha). Opravdu jsem si ho oblíbila pro jeho sladkost a neohroženost. A dvojčata jsou na tom také podobně. A ke všemu se ještě snažíte vyznat v tom, kdo je na čí straně. Zatímco jsem si myslela, že někteří mají Merry rádi, teď zjišťuji, že je to právě naopak. A pořád si říkám, kam na ty postavy Laurell chodí. 

Co se magie týče, ta tu vládne. Merry získá takovou moc, o které se může každému zdát. Sama jsem tomu nevěřila, ale nakonec vše do sebe pěkně zapadlo. Její moc je tak velká, že se s ní musí naučit zacházet. A hodně se jich najednou začne bát. Však, co kdyby něco vyvedla tomu či onomu? Ke všemu je její teta jako u vytržení. Jak se má dostat z její blízkosti? 

Abych to ukončila, dle mého zatím nejslabší díl. Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Možná jsem měla prostě moc velká očekávání. Konec knihy byl moc rychlý. Najednou se toho stalo moc a já netušila, co se vlastně děje. Nestačila jsem popadat dech. Svádění luny mě docela zklamala, další díl snad bude lepší :)

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)