neděle 16. dubna 2017

Recenze ⭑ Žár krve ⭑ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Obálka: Lubomír Kupčík
Grafická úprava obálky: Karel Kadlec
Nakladatelství: Brokilon
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran:
272
Doporučená prodejní cena:
248,- Kč
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7456-003-3

3. díl ze série Zaklínačka Lota - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:

Po dvou letech pohody a klidu se vracíme zpět za Lotou a jejími milými. Zatímco se miluje na svém statku s Torgem, Ennovi se povedlo utéct z kobky a hodlá se pomstít. Jako první svou pomstu okusí právě naše Lota s Torgem. Pak začne vyvražďovat vesnice a Lotě dochází, že nastal průser jako hrom. A tak se spolu s Torgem vydává na cestu, aby ho nejen našla, ale i zlikvidovala.

Čeho všeho je Enno schopný? A dokáže ho Lota zkrotit?

Můj názor:
Když se mi do rukou dostal třetí díl, byla jsem nadšená jako malé dítě. Konečně se dovím, co se dělo dál s Lotou a naším vampýrem Urianem. Hned na začátek prozradím, že to nebylo až takové, jak jsem si myslela, ale i tak mě to pohltilo.

Z Lotina poklidného života se najednou stala horská dráha. Až moc pozdě si uvědomují, že Enno už není jen vampýrský zabiják, už je to maniak, který se stal krutějším a netouží po ničem jiném, než po pomstě. Navíc mu nedělá problém rozlišovat mezi lidmi a upíry. Jaký je v to rozdíl? Až když zpustoší pár vesnic, dojde jim, jak moc velká hrozba je. Je nebezpečný, ale chytit ho, je sakra velký problém. Navíc když si vyžívá v mučení... Jeho stříbrné vězení v podobě kobky mu zrovna moc neprospělo a bohužel to až příliš pozdě došlo i všem zúčastněným. A k tomu všemu je válka mezi lidmi a upíry na spadnutí.

Hodně se tu zapojila Uriášova rodina, což je příjemná změna. Každý má nějaký svůj cíl a každý chce dostat Enna. Jenže se najdou i tací, kteří by s ním měli jiné plány... Pro Lotu to vůbec není jednoduché. Sama na vlastní kůži pozná jeho krutost a zlobu. Z dalších postav se mi zalíbila Aino. Je taková správná, pohodová a spontánní. Tu na ní obzvlášť zbožňuji. Velkou roli tu má také Ingolf. Přesto že je to zmetek, já si ho oblíbila. Naproti tomu Silke je potvora a popravdě, nepřála jsem jí nic pěkného...

Celé se to četlo pěkně. Bylo to opět vtipné a zábavné. A ano, přiznávám, že to mělo pár much. Řekla bych, že Žár krve je nejslabší ze třech knížek. Přesto se mi to líbilo. Petra Neomillnerová napsala další ucházející díl o Lotě, který se bude líbit. A nakladatelství Brokilon dokonce plánuje vydat pokračování, Noční lov. Bohužel si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, protože ještě není dokončen rukopis. Ale my zatím můžeme putovat s dosavadní Lotou a doufat, že se nového dílu dočkáme co nevidět :)

Bodování: 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)