úterý 2. května 2017

Zaujalo mě #17

Dlouho jsem Vám nepředstavila knihy, knihy mě zaujaly natolik, že jsem je okamžitě přidala na svůj vysněný čtecí seznam. Tak se jdeme na některé podívat :)

Jako první tu mám Terapeutku. Už ani nevím, kde jsem na ni narazila, ale vypadá jako pěkná švédská detektivka. Je to první díl ze série Siri Bergman a už jsou vydány čtyři díly: Trpčí než život, Než jsi zemřel a Muž bez srdce. Všechny tyhle knihy mají na svědomí Camilla Grebe a Åsa Träff. Kniha už má vysoké hodnocení a jen 288 stran, takže to bude určitě jednohubka :)

Anotace:
Všechno si jenom namlouvá, nebo je opravdu v ohrožení života? Siri Bergmanová pracuje jako psychoterapeutka v malé lékařské praxi v centru Stockholmu. Je zvyklá na setkání s duševními propastmi a bolestnými tajemstvími. Už rok, od chvíle, kdy její muž zahynul při potápěčské výpravě, bojuje především sama se sebou. Žije v naprostém ústraní v malém domku u moře. Navzdory svému panickému strachu ze tmy chce dokázat, že se vyrovná s vlastní samotou. Možná si jenom namlouvá, že ji někdo pozoruje. Nejspíš vůbec nic neznamená, že zmizel její kocour. Ale když jednou ráno při plavání v moři narazí na mrtvolu své pacientky, dostává noční můra reálný rozměr. Selhala Siri jako terapeutka, nebo jí někdo chce zničit život?

Nejchladnější dívka ve Městě chladu obletěla snad celý blogový svět, takže ji vlastně ani nemusím představovat. Ne jen že to vypadá na zajímavou upířinu, ale podle recenzí je to neotřelý, novodobý a drsný příběh, co se tohoto žánru týče. Od autorky Holly Black jsem kdysi četla Daň peklu a to se mi moc líbilo. Tím víc se na knihu těším :)

Anotace:
Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět.
Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy.
Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.

Pak tu máme knihu, dalo by se říci, ze života. Můj dědeček by mě popravil je kniha, která tu ještě nebyla a určitě musí vzít za srdce snad každého. Četla jsem na ni spoustu recenzí a sama jsem zvědavá, jestli se s něčím takovým dá vypořádat a jak se to této odvážné ženě povedlo. Protože promiňte, ale je to až příliš děsivé...

Anotace:
„Jsem vnučka Amona Götha, muže, který postřílel stovky lidí – a protože jsem černá, podle něj podřadné rasy, nejspíš by zabil i mě…,“ říká Jennifer Teegeová. Její život se odhalením rodinného tajemství obrátil vzhůru nohama. V osmatřiceti objevila na fotografii v knize svou matku a dědečka. Tento objev nadobro roztříštil Jennifeřinu identitu i představu o sobě samé.
Do té doby znala Amona Götha jen ze slavného filmu Schindlerův seznam a měl pro ni tvář herce Ralpha Fiennese, stejně jako pro miliony lidí po celém světě. Brutální velitel koncentračního tábora Plaszow, Schindlerův kumpán v pitkách, ale současně jeho naprostý protiklad. Göth zabil tisíce nevinných lidí, s potěšením je vlastnoručně střílel nebo na ně štval psy. V roce 1946 za to skončil na šibenici. Jeho životní družkou byla Ruth Irene Kalderová, Jennifeřina babička, která se v táboře mimo jiné o jeho psy starala. Roku 1983 spáchala sebevraždu. Jennifeřina matka byla Němka, otec Nigerijec, ale matka ji brzy po narození odložila do ústavu, kde Jennifer zůstala do sedmi let. Od té doby vyrůstala u adoptivních rodičů.
Poté, co je Jennifer konfrontována s temnou rodinnou minulostí, nevidí jinou cestu než zpátky do minulosti. Pustí se do pátrání a nakonec se setká i se svou matkou. V doprovodu novinářky Nikoly Sellmairové rozkrývá rodinnou historii, navštěvují místa, kde se vše odehrálo. Vydají se do Polska i Izraele. Jennifer si brzy uvědomí, že každý krok vede od původního zděšení a znechucení směrem ke znovuzískání svobody.

Teď zabrouzdáme do fantasy a necháme se unášet pohádkovým příběhem. Protože Neviditelná knihovna vypadá opravdu zajímavě. Prý je originální, spousta akce a vůbec tolik informací, že se nestačíte divit. Jenže je názor, že je to přeplácané a já bych si ráda udělala svůj vlastní názor.

Anotace:
Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první.
Pro fanoušky Bena Aaronovitche je tu román z pera britské autorky Genevieve Cogman. Příběh pokračuje v knihách THE MASKED CITY a THE BURNING PAGE, na které se také můžete těšit.
Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.

Svůj názor bych si také vytvořila u Manželé odvedle. Někteří knize propadli a chválí ji do nebes a jiní ji zatracují a označení jako světový bestseller je pro ně ukvapené. Protože jsem četla některé thrillery, i já už mám náročnější tužby. Přesto jsem zvědavá, jaká kniha bude.

Anotace:
Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat.
Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.
Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

Poslední knihou je vlastně novinka. Narazila jsem na ni čistou náhodou a byla jsem překvapená, že od pana Jääskeläinena bylo přeloženo něco dalšího. Nečekala jsem to. A přestože mě Literární spolek Laury Sněžné tolik nenadchl (recenze zde), ráda se ponořím do další jeho knihy. Přece jen je toto hororového ražení a ráda bych věděla, jak si poradil s další knihou. Píše pořád tak zvláštně? 

Anotace:
Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké nakladatelství, zaměřené na knížky pro děti a populárně naučnou literaturu. Jeho poklidný život, plný práce i rodinné rutiny, se změní, když si založí facebookový účet. Ozvou se mu totiž nejen kamarádi z dětství, ale i jeho první láska, nyní slavná spisovatelka, jež mu nabídne novou knihu - Magický průvodce městem. Citově okoralý Olli znovu zažívá probouzející se vášeň a posléze se ocitá před zásadním rozhodnutím. V době, kdy příprava rukopisu vrcholí a text se chystá do sazby, beze stopy zmizí jeho manželka a syn. Pouze na Ollim, bojujícím s vlastní amorálností a šrámy na duši, teď záleží, zda se rodina opět shledá. Šanci má jen jednu. Anebo?

Jak jste na tom Vy? Jaké knihy zaujaly Vás? A znáte některou z výše zmíněných? Ráda si přečtu Vaše názory :)

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.

2 komentáře:

  1. Terapeutka vypadá zajímavě, pokukuji i po Dívce chladu, ale na tu si počkám až do knihovny. O poslední zmíněné už jsem taky slyšela, že by mohla být dobrá, i když o autorovi slyším poprvé.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Já si počkám na obě knížky do knihovny. A určitě to bude chvíli trvat, vždyť výběr je tak veliký... Na Magického průvodce jsem zvědává už jen díky Literánímu spolku, jak jsem tu psala. Nebyla to dobrá kniha, ale zvědavost je svině :D Pokud se k některé z knížek dostaneš, ráda si přečtu tvůj názor :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)