pátek 7. července 2017

Recenze ✩ Tanec s carevnou ✩ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Fotografie na obálce: Koutmedia
Grafická úprava obálky: Karel Kadlec
Nakladatelství:
Brokilon
Rok a místo vydání: 2013, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 224
Doporučená prodejní cena: 238,- Kč
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7456-144-3

6. díl ze série Tina Salo - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!


O knize:
Na Tinu je vydán zatykač a tak je nucena opustit domov. Jenže kam? Proto se rozhodne pro záchranu Timoteje. Kay jede s ní do Ruska a vynaloží všechny své síly, aby ho našli a aby přežil. Jenže.. Přežil? To Tina netuší, proto do jeho hledání musí zapojit spoustu lidí – upírů.

Dyre je neotesaný i zde. Snaží se vetřít do přízně a jak jinak než všemožnými prostředky. O svoje slovo se tu hlásí i Dyreho rodina. Rodina, s kterou si není radno zahrávat.

Můj názor:
Na Tinu a její Tanec s Carevnou jsem se moc těšila. Knihu jsem si objednala hned po vydání, a přestože jsem ji ve skutečnosti otevřela o něco později, hned jsem se začetla. Ovšem slovo začíst se je zavádějící. Ve skutečnosti se tak nestalo a toto je nejslabší díl, co jsem o Tině četla.
„Poslední dobou čtu hodně severských ság, hlavně kvůli svému původu, přirozeně, a zjistila jsem, že vypálit někomu dvorec bylo považováno za dobrou srandu. Vidím jistou šanci na návrat ke kořenům.“
Nevím, jestli za to mohl fakt, že jsem knihu četla po dlouhé odmlce. Nebo jestli jsem na ni jen neměla náladu, nebyla správně naladěna či připravena. Nedokázala jsem se začíst po celý příběh. Což je dost blbé, když uvážíme, že kniha má 220 stran. Ale vytrvala jsem v naději, že to přece přijde. Je to Neomillnerová a její Tina! Leč bohužel… K tomuto dílu mám tak záporné pocity, že s naprostou jistotou vím, že se k němu už nevrátím. I když budu číst předešlé díly, tento prostě vynechám.

Možná za to mohl taky fakt, že Tina po celou dobu řešila svého taťku, Dyreho. Kdyby měla najít vraha někoho vysátého či roztrhaného, bylo by to zajímavější. Dyre mi pil krev (jak trefné :D) už dříve, ale tady byl doslova dotěrný a scény s ním mě nudily ještě víc, až jsem si říkala, jestli to ještě jde. On slavný útěk s Kayem byl také takový kostrbatý. No, Timotej mě bavil, to je pravda. Ale on to nezachránil, však měl taky malou roličku. Škoda. Tinina nalezená rodina to trošku oživila a dozvěděla jsem se některé skutečnosti (třeba proč není jako všichni upíři), ale nebylo to ono. Možná jsem už náročnější čtenář, nevím. Ale Neomillnerová to pořádně nepromyslela a nedotáhla do konce. Jen kostrbaté vysvětlení a kde nic, tu nic. Zase honička a rvačka…

Přestože jsem z tohoto dílu otrávená a hodně zklamaná, přečtu si i ty další, které autorka vydá. Pokud se tedy dočkáme, protože už aspoň rok Brokilon slibuje, že čekají na Neomillnerovou. Takže to visí na ní. Pořád doufám, že neztratila nit ani slinu a ani dobré nápady a překvapí nás s dalším dobrým příběhem s Tinou. Každopádně pokud si chcete přečíst Tanec s Carevnou, nedoporučuji ani zarytým fanouškům. Toto byla opravdu šlápota vedle.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)