pátek 25. srpna 2017

Recenze ⭑ Příliš krásná dívka ⭑ Jan Seghers

Autor: Jan Seghers
Originální název: Ein allzu schönes Mädchen
Přeložila: Iva Kratochvílová
Obálka: Lucie Zajíčková
Nakladatelství: Host
Rok a místo vydání: 2013, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 381
Doporučená prodejní cena: 299,- Kč
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7294-786-7

1. díl ze série Robert Marthaler

O knize:
Jednoho dne se nedaleko vinařské vesnice stane havárie a přežije jen jedna dívka. Ona dívka se jako zázrakem dostane do bezpečí. Ve frankfurtském městském lese mladý chlapec najde mrtvé tělo. Ještě vyděšen to spolu s jedním pánem oznámí na policii. Tento úkol dostane komisař Robert Marthaler, i když má mít dovolenou.  Ale co naplat, v tomto povolání si člověk nemůže nic moc plánovat. Mají tyto dva případy něco společného? Kdo zavraždil onoho mladíka? A co se stalo s tajemnou dívkou, která přežila tak hroznou havárii?

Můj názor:
Robert Marthaler je další ze skvělých detektivních sérií, které mám rozečtené. Příliš krásná dívka je první díl, a která mě utvrdila, že to bude velmi dobré. Autor sice nepatří mezi Skandinávce, kteří zaplavili knižní pulty, ale i tak si získal mnohá srdce.

Už od první stránky je to velmi dobré. Kniha mě okamžitě pohltila a nenechala spát. Čte se velmi pěkně a rychle. Je to napínavé a takové živé. A co se mi na této detektivce líbilo? Tak hlavně popsání osob. Dozvíme se, jak vypadají, něco málo z jejich osobního života a třeba i z jejich chování. Většinou mě to rozčiluje. Ale tady je to nenásilné. Autor Vám nechá prostor na Vaše myšlenky, takže si některé věci můžete třeba i domyslet (v rámci děje) a udělat si na každou samotnou postavu svůj vlastní názor.

Případ, který se zde řeší, je složitý. Oříškem ovšem zůstává totožnost mrtvého. Kdo to jen může být? A jak se dostal do městského lesa? Kdo ho mohl zavraždit? A zrovna takovým způsobem? Otázek je spousta. Ale je těžké najít odpovědi. Marthaler má zkrátka spoustu práce a neví, do čeho dříve skočit. Do toho všeho jim jsou v patách média. Tlačí je čas, novináři jsou neúprosní. A Marthaler musí ještě řešit policejní rozepři. Takže se neustále něco děje. Navíc postava Manon je velmi zajímavá. Záhadná, ale krásná dívka, kterou nikdo nemůže najít, ba ani ji nikdo neviděl. Co se skrývá za jejím životem a minulostí? Co se skrývá v té její hlavince? Celému příběhu dodala na tajemnosti a jste prostě více napnutí.

I když je to detektivka, téměř od ani ne poloviny knihy jsem věděla, kdo je vrah. Je to do očí bijící. Normálně mě takové věci rozladí nebo dokonce znechutí, ale tady mi to prostě nevadilo. Vesele jsem četla dál. Jednak proto, že je to tak úžasně napsané, jednak proto, že jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Jak se celý ten příběh bude vyvíjet? A co podniknou Robert s Terezou?

Na závěr napíšu, že i když to bylo dobré čtení, dávám jen 4 hvězdičky. Tu poslední si nechávám na ještě lepší díl :)

Bodování: 

2 komentáře:

  1. Kde ty chodíš na ty knihy? Tuhle sérii například vůbec neznám a přitom host vydává většinou kvalitní knihy :-) Děkuji za tip, hned si píšu na seznam k přečtení :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Já ti ani nevím :D Kdysi jsem na ni narazila myslím v knihovně. Těší mě, že si kvůli mě rozšíříš seznam :D

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)