sobota 9. září 2017

Nové knihy v mé knihovně #8

To se nám to počasí ale pokazilo, že? Léto ustoupilo, ochladilo se a fouká vítr. Dny se zkracují, tma nám klepe na dveře. Ideální počasí zalést s nějakou skvělou knížkou a něčím dobrým do postele nebo aspoň se zabalit do deky a uvelebit se v křesle. Bohužel to nejde každý den, ale když se tahle chvilka naskytne, náležitě si ji užívám. O to víc si říkám, že je ta správná chvíle se s vámi podělit o knížky, které jsem si nedávno pořídila a s kterými hodlám strávit ty úžasné chvíle.
Jako první mi ve schránce přistála Šílená od Chloé Espositové. Knížku jsem vyhrála v narozeninové soutěži u Marcelky a ještě jednou jí moc a moc děkuji. Udělala mi neskutečnou radost a už jsem se začetla. Chtěla jsem se pochlubit dříve, ale bohužel mi nevycházel čas, díky čemuž mi i pár dní tvrdla na poště. Ano, já vím. Stydím se. Ale někdy to jinak prostě nejde...
Anotace:
Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být rozdílnější. Beth, od dětství vzorná a cílevědomá dívka, se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Její život je plný přepychu a blahobytu a není nic, co by si nemohla dopřát. Luxusní bydlení, značkové šaty, drahé šperky. Je to záviděníhodný život. Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném společném podnájmu a vydělává si prodejem pofidérních inzerátů v bulvárních novinách. Nenávidí svou práci, nenávidí své spolubydlící a dělá vše pro to, aby i oni nenáviděli ji. Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii a pošle jí letenku první třídy, Alvie zprvu váhá. Se sestrou opravdu nejsou kamarádky. Lépe řečeno upřímně se nenávidí. Jenže ve chvíli, kdy Alvina dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, se představa luxusní dovolené nezdá tak marná. Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Alvina zjistí, že ji sestra nepozvala na návštěvu jen tak nezištně. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti a bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě.

A protože jsem v pátek byla v Brně (jak jsem se v posledním článku zmínila), samozřejmě jsem neopomněla Levné knihy. Panečku, tam je výběr. Ale protože se mi s tolika knihami nechtělo tahat, vybrala jsem si jen dvě. A jaké? První vybraná je Etta a Otto a Russell a James. Obálka mi byla hrozně povědomá a anotace mě zaujala. A protože jsem v poslední době četla spíše samé detektivky a thrillery, řekla jsem si, že je konečně čas na změnu. Na tento román jsem moc zvědavá a moc se na něj těším.
Anotace:
Ettě je 82 let a celý život strávila na farmě uprostřed kanadské prérie. Vidět oceán je její největší přání. A tak jednoho rána vstane ještě časněji než obvykle, vezme si pušku, čokoládu a na nohy své nejpevnější boty a vydá se na východ. K oceánu to má přes 3000 kilometrů daleko. Její manžel Otto na ni trpělivě čeká doma, vaří podle Tetiných kartiček s recepty a vzpomíná. A soused Russell vzpomíná také, ale jeho vzpomínky jsou jiné – stále Ettu miluje stejně, jako ji milovat před 50 lety, předtím, než se provdala za Ottu. Silný a poetický příběh, ve kterém se hranice mezi vzpomínkami, iluzemi a realitou pomalu smazávají.

Další knihou je Kufr paní Sinclairové. Opět známá obálka a opět román, který mě zlákal svou anotací. Také se na tento skvost těším a věřím, že mě nezklame.
Anotace:
Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…

Ještě jsem byla v jedněch Levných knihách, ale odsud jsem zbaběle utekla. Navíc jsem se táhla už se čtyřmi knihami (zbylé dvě půjčeny v knihovně, ale o tom až později) a kdybych utrácela, domů bych přijela s deseti. Minimálně. A protože jsem se musela ještě táhnout s nákupem... Vyhrál zdravý rozum (nebo nezdravý? :D).
Tím pro dnešek končím. Zajímalo by mě, jestli jste některou knihu četli nebo jestli o ní uvažujete. V Šílené jsem už za půlkou a... Ne, počkejte si na recenzi :D Mějte se fajn a já se jdu pokusit sepsat recenzi :)

8 komentářů:

 1. Knihy vypadají zajímavě, hlavně mě zaujal Kufr paní Sinclairové. :) Přeju příjemné čtení a budu se těšit na recenze. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Snad se k nim brzy dostanu a recenze tu najdeš :)

   Smazat
 2. Šílená mě zaujala už před nějakou dobou (no, zas tak dlouho to nebude), ale zatím jsem na ní četla strašně málo recenzí a nemohu se rozhodnout jestli jí chci nebo nechci. :D
  Na Tvou recenzi se těším, třeba mě už konečně rozhoupe k řešení. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Knihu dočítám, takže recenze bude v nejbližší době :)

   Smazat
 3. Jsem ráda, že knížka došla v pořádku a že už jsi se začetla. Budu se těšit na tvůj názor :-) A ty dvě knihy z LK vypadají zajímavě, jak to, že mi unikly? :-/ :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šílenou už mám dočtenou a paráda :) Recenze snad bude v nejbližších dnech :) To netuším, ale jsem ráda, že tě zaujaly. Sama jsem na ně zvědavá, ale zatím mi nečinně leží na stole a čekají na pořadí :D

   Smazat
 4. Koukám, že mi uteklo nějak moc článkůůů od tebe... :)))
  Šílená na mě doma taky čeká a na knihu Etta a Otto a Russell a James jsem už také někde narazila, ale zatím nekoupila. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to se budu těšit na tvůj názor. Vážně jsem zvědavá, co na Šílenou řekneš :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)