sobota 30. září 2017

Recenze ⭑ Čaroděj na severu ⭑ John Flanagan

Autor: John Flanagan
Originální název: The Sorcerer in the North
Přeložila: Zdena Tenklová
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Nakladatelství: Egmont
Rok a místo vydání: 2009, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 312
Zdroj: půjčeno
1. vydání
ISBN 978-80-252-1339-1

6. díl ze série Hraničářův učeň – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Will se rozjel do svého prvního léna, které mu bylo přiřazeno a po nevelké době, co se zabydlel, mu byl přidělen tajný úkol. Na severu se možná ukrývá dávný zlý čaroděj, který všem škodí. A možná, že se znovu rozhodl škodit a na Willovi je, aby zjistil, co je na tom pravdy. A případně vše zarazil. Alyss, jeho dávná přítelkyně z dětství a kurýrka Araluenu, se jako tajná spojka vrhá do nebezpečí spolu s Willem. Co hrůzného zjistí? Podaří se jim čaroděje zastavit? A co děsivý přízrak Nočního bojovníka, doopravdy existuje?  

Můj názor:

Přiznávám, že po přečtení anotace jsem byla tak trochu na vážkách. Čaroděj na severu? To jako vážně, že Flanagan do tohoto světa zapojil čaroděje? A nechce rovnou i vlkodlaky a upíry, aby to bylo ještě kýčovitější? Jenže jsem velmi brzy pochopila, že nic není tak, jak se na první pohled zdá.

Will se konečně stal plným hraničářem a odjel do svého uděleného léna. Cestou zachrání ovčáckého psa, fenu, kterou si nechá a která je mu po celou knihu věrnou společnicí. Fena, jak jí říká, je velmi inteligentní a milý pes. Oživí Willův najednou osamělý život, a jak záhy zjistí, bude mu velmi užitečná. Doufám, že s ním zůstane po zbytek jeho dobrodružství. Jeho nové léno je takové nicneříkající. Will velmi brzy zjistí, že není tak dobré jako Redmont a že bude mít hodně práce. A jako nováček to také nemá vůbec jednoduché. Bude muset prokázat velkou inteligenci, vynalézavost a obezřetnost, aby vše klapalo tak, jak má.

Nejvíce se mi asi líbila část, kdy se setkal s Haltem a Crowleyem na Sněmovišti. Smála jsem se od začátku do konce a to neříkám jen tak. Jedna veselá příhoda za druhou. Jenže vše záhy končí a Will se dovídá svůj tajný úkol. Na severu, v lénu Norgate je čaroděj ukrytý v Grimsdellském lese a na Willovi je, aby zjistil, co je na tom pravdy. Obyvatelé tohoto léna jsou vyděšeni, a když lord Syron onemocněl záhadnou nemocí, obavy jsou na místě.

Willovo utajení je velice úsměvné. Sama nevím, jestli bych mu věřila. Ale musím podotknout, že se mu daří velmi dobře a je vřele přijat, kamkoliv přijde. A když se vydá do Grimsdellského lesa, vše najednou ztemní a příběh je tajemnější a děsivější. Okamžitě jsem byla jako na trní a prožívala Willovu cestu. A co víc, veškeré mé přesvědčení, které jsem od počátku měla, se ukázalo jako špatné a příběh najednou otočil o sto osmdesát stupňů a vše do sebe začalo zapadat. Najednou bylo vše ještě napínavější a více sžíravější. Tak nečekaný sled událostí byl neočekávaný a vlastně vítaný. 

Nerada bych prozradila více, než bych musela, a tak ještě zmíním, že jsem byla zrazena. A sice tím, že to má otevřený konec a já zoufale chtěla sedmičku, která ovšem u mě nebyla. Jsem hodně napnutá a zvědavá, jak to celé dopadne a tohle je rozhodně další z těch nej dílů!

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)