pátek 22. září 2017

Recenze ✩ Šílená ✩ Chloé Esposito

Autor: Chloé Esposito
Originální název: Mad
Přeložila: Jaroslava Novotná
Obálka: Veronika Cágová
Nakladatelství: Jota
Rok a místo vydání: 2017, Brno
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 400
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7565-154-9

O knize:
Alvina a Beth. Sestry, které jsou k nerozeznání. Jsou jednovaječná dvojčata a jako malé si byly velmi blízké. Jenže časem se vše změnilo a Beth byla ta oblíbenější. Alvinu to poznamenalo, a tak na sebe upoutávala pozornost, jak jen mohla. Jenže v dospělosti se odcizily a několik let spolu nemluvily. Alvina žije v Londýně a bydlí v podnájmu s lidmi, se kterými se nesnáší. Ba co víc, nesnáší vše ve svém okolí. Beth je naproti tomu šťastně provdaná na Sicílii, vlastní obrovskou vilu a nemá si na co stěžovat. Když pozve Alvinu k sobě domů, oběma se život změní. Alvina se má stát součástí něčeho, co není zrovna hezké ani milé. A když zjistí, v jakém luxusu si Beth žije, rozhodne se udělat vše pro to, aby se její život také změnil. I za cenu, že půjde přes mrtvoly…

Můj názor:
Šílená zaplavila snad celé blogerské spektrum a nebylo by nikoho, kdo by ji nezrecenzoval. I mě se poštěstilo si ji přečíst, a tak přicházím s recenzí, která snad odvane pochyby, a přečtou si ji ti, kteří ještě neměli tu čest (jak egoistické, že? :D).
Bez zábran.
Nespoutaná.
Nezapomenutelná. 
Šílená je kniha, která se čte velmi pěkně a najdou se v ní chvíle, kdy se nedokážete odrhnout a musíte vědět víc, za každou cenu. První stránky byly ale velmi obtížné. Samotná hrdinka mi byla protivná a tak nesympatická, že jsem si říkala, že to nedám. Nechápala jsem její myšlenkové pochody, její styl života, její odhodlání být špatná a její smíření s tím, že ona je ta zlá, kdežto její sestra Beth je ta dokonalá. Alvina byla velmi iniciativní a impulsivní a já bych si s ní určitě nepokecala. Ale když se rozhodla přijet za svou sestrou, do té její krásné vily na Sicílii, očekávala jsem nějaký zvrat a jistou změnu. A ta se dostavila!

Zprvu se plácáme mezi Alvinou a Beth. Jejich přivítání by mělo být obrovské, milé a veselé. Alvina vidí všechno to, co má Beth a ona ne a začne ji závidět. Chtěla by mít všechno to, co ona mít nikdy nebude. Jenže když Beth vyrukuje s neočekávanou prosbou, začne o všem pochybovat. Ale přece jen přistoupí na hru a hodlá si vše užít. Ovšem! Stane se událost, která ji ochromí a která se jí ve skutečnosti zalíbí. A zalíbí se jí natolik, že začne odstraňovat všechno a všechny z cesty, jen aby mohla žít bezstarostný život.
Nic není takové, jak se na první pohled zdá.
Alvina se v podstatě změní ze dne na den. Dokonale se vžije do role a očekává, že vše poběží jako švýcarské hodinky. Jenže se jí to vymkne z rukou a spásu hledá v Ninovi. Nino je chlap, se kterým si není radno zahrávat. A vážně nechápu, co se jí na tom všem líbilo. A hlavně jak mohla být tak blbá. To vážně věřila, že je všechno růžové? Takový závěr knihy jsem očekávala, takže to pro mě nebylo žádné překvapení. A dost mi to vadilo. Na to, jaký autorka vymyslela příběh, jakou skvělou zápletku to mělo, tak to celé ukončila moc rychle a nudně. No vážně, poslední stránky byly nezáživné.

Přesto to vůbec není špatný příběh. Bylo to napínavé, občas vtipné a dost dobrodružné. Některé scény byly trochu drsnější, ale to se snese. Takže pokud stále váháte, není důvod. Myslím, že to je skvělý thriller, který sice nedosahuje perfektní kvality, ale i tak pobaví. Určitě do Šílené jděte.

Bodování: 

6 komentářů:

 1. Teda, ty ty recenze boucháš jednu za druhou :-) Nečekala jsem, že se k ní dostaneš tak rychle, ale jsem ráda, že se ti aspoň trochu líbila i přes antipatie s hlavní hrdinkou, což chápu, taky mi lezla na nervy, ale občas jsem se některých situacím zasmála, viz letiště a vibrátor :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já, já je mám většinou už napsané (to když mi nejel ten net) a nechtěla jsem to hned zaspamovat :D Já ji rozečetla téměř okamžitě a byla to fakt bomba :D Alvina byla fakt šílená a netuším, kdo by jí přišel na chuť, ale máš pravdu. Některým scénám jsem se taky smála. A zrovna na letiště neustále vzpomínám a z ničeho nic se začnu usmívat jako blbec :D

   Smazat
 2. Byla to bomba, sama jsem zvědavá, jestli Jota vydá i další díl, já bych ho brala všemi deseti :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to určitě. Po novém dílu také sáhnu. Už jen proto, že netuším, jaké pokračování by toto mohlo mít a chtěla bych vědět, co dalšího Alvina vyvede :D

   Smazat
 3. Po té tvé "chvilkové odmlce" to tady jede jak na běžícím pásu ;D
  I na mě nakonec (nečekaně) Šílená čeká :-) Napřed jsem se pokusila ji vyhrát v soutěži u Marcelky, ale štěstí mi nepřálo, za to se našla velice hodná a užasná osůbka, díky které mám knihu doma a hodlám se do ní brzy také pustit, tak doufám, že mě nezklame :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to zdaleka nekončím :D Opět mám dva resty a netuším, kdy to budu stíhat :D
   To jsem ráda, že ji nakonec máš a budeš i číst. Ať se líbí a budu se těšit na recenzi :) A věřím, že nezklame. Je trochu jiného rázu a Alvinu bych nejraději uškrtila, ale stojí to za přečtení :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)