sobota 18. listopadu 2017

Nové knihy v mé knihovně #9

Jak jistě víte, na recenzáky si moc nepotrpím. Jen jednou jsem s nakladatelstvím Cosmopolis "uzavřela obchod" a dorazily dva detektivní romány Dívka v v ledu a Noční lov. Jenže pak to nějak upadlo v zapomnění a čas ubíhal. Velice nedávno vyšel třetí díl Temné hlubiny, jak jste jistě zaznamenali a já si říkala, že bych mohla ono nakladatelství kontaktovat. Ovšem! Než jsem tak stačila udělat, milá paní Bára mi sama napsala email, že má pro mě tuto novinku plus další knihy navíc. Nakonec jsem si vybrala 4. A jaké? Pojďme se na ně podívat :)
Tak první je samozřejmě již zmíněné Temné hlubiny. Knihu už mám přečtenou, tak v brzké době očekávejte recenzi. Prozradím, že kniha byla velmi dobrá a těším se na další díl :)
Anotace:
Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte.
Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Colli
nsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety.
Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.


Druhá kniha, která mě velmi zaujala, je Znovu já od americké spisovatelky Gayle Forman. Kniha mě zaujala svou obálku a anotace vypadá taky skvěle. Hodlám se na ni vrhnout jako na druhou hned jak dočtu Spis Rosenherzová, kterou mám půjčenou z knihovny.
Anotace:
Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste namísto každodenních povinností odjeli pátrat po své rodinné historii? Snili jste někdy o tom, že byste nastoupili do vlaku jedoucího kamkoliv, kde nikdo nevyžaduje vaši neustálou pozornost? Pro Maribeth Kleinovou, úspěšnou matku, manželku a redaktorku časopisu, je to jediné řešení. Poté, co jí
tělo vypoví službu a diagnóza zní infarkt, a poté, co při následném zotavování shledává, že navzdory jejímu zdravotnímu stavu na ni nejbližší okolí stále klade vysoké nároky, si sbalí jen to nejnutnější a uteče z domova v New Yorku do Pittsburghu, kde začne pátrat po své biologické matce. Daleko od svého předchozího života a s pomocí nových přátel se Maribeth konečně na chvíli „zastaví“ a snaží se znovu nalézt životní stabilitu a cestu ke svému dřívějšímu, na pohled spokojenému životu.


Další novinkou je Krycí jméno E219. Je to sci-fi román, které vůbec nevyhledávám, ale řekla jsem si, že jednou za čas můžu něco takového okusit. Knihu navíc vydala česká autorka, což určitě rozhodlo při vybírání. Jsem na ni hodně zvědavá :)
Anotace:
Už není nic, co by udrželo hrozbu bloudících Nakažených v bezpečné vzdálenosti.
Už nikdy v klidu neusneš, protože pokud budeš spát příliš tvrdě, Nakažení si tě najdou.
Už nikdy nic nebude jako dřív, protože jsi odkázaný jenom sám na sebe.
Svět, i když teď je to silné slovo, se hroutí, lidé umírají jako mouchy na uměle vy
tvořený vir. Nemoc nastupuje čím dál rychleji, dostává se do mozků obětí a transformuje jejich myšlení na úroveň prvoků. Jakmile se jednou nakazíte, už vám není pomoci.
Přestože Erika Wilsona odsoudili a zavřeli, teď má díky působení viru dovolené procházky a zdá se, že mu nic nechybí. Jenže do věznic se kvůli jejich povrchnímu bezpečí začínají stahovat i zbylí zdraví lidé a pro Erika už v jeho cele najednou není místo. Vysoké zdi s ostnatým drátem se před jeho nosem zavřou definitivně…
Jaká je šance, že přežije jedinou noc?


Poslední novinka je tentokrát thriller jménem Infernum. Kniha mi dorazila s týdením zpožděním, protože paní Bára měla moc balíčků a na tuto zapomněla. Vůbec mi to nevadilo, by přímo naopak. Jsem nadšená, že mám možnost přečíst si tyto knihy a že ještě zpětně doposílala tady tuto.
Anotace:
Z Vltavy je vytaženo zohavené ženské tělo. Honby po bestiálním vrahovi se ujímá mladá atraktivní vyšetřovatelka Eva se svým kolegou Jakubem. V průběhu vyšetřování vyplouvají na povrch zcela očividné důkazy proti Samovi, naivnímu americkému příteli mrtvé Heleny. Evě ale instinkt napovídá, že něco není v pořádku. Je jediná, kdo se zabývá i nenápadnými detaily a klade si další a další otázky. V pátrání po pachateli ji podporuje i její bývalý přítel Martin, který jí coby státní zástupce pomáhá, jak může, ač se sám ocitá v ohrožení a hrozí mu ztráta místa. Martin ale není jediný muž, který se v Evině blízkém okolí pohybuje. Její divoký osobní život se stále více prolíná i s jejími případy. Během vyšetřování se Eva ocitá stále hlouběji v soukolí moci, chtíče a intrik. V pozadí mezitím spřádají své sítě policejní prezident i ministr vnitra – a oba sledují své vlastní zájmy…

Tak jak jste na tom Vy? Všimla jsem si, že někdo už má Temné hlubiny přečtené a dokonce zrecenzované a někdo, stejně jako já, si vybral i jiné knihy. Já se na všechny moc těším, jenom tu mám toho tolik, že nevím, co dřív číst...   
Moc děkuji paní Báře, že mi naskytla tuto možnost a že můžu přečíst všechny čtyři knihy :)

6 komentářů:

 1. Ke knihám gratuluju, ani jednu jsem nečetla, ale nevypadají vůbec špatně. :) Užij si čtení. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Temné hlubiny už mám přečtené a byla jsem nadmíru spokojena. Na zbylé tři se moc těším :)

   Smazat
 2. Takže prej doneseno z knihovny :D a ono to jsou nové přírůstky! Krása :-) Mám doma stejné kousky, kromě Znovu já, ta mě až tak podle anotace neoslovila a místo ní mám Krvavé právo, ale určitě to už víš, protože jsem knížky už ukazovala :D Moc se těším na Temné hlubiny, ještě mám před sebou pár restů a už se na ni vrhám :-) Tak ať se líbí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jéééžišmarjááá :D Jak knihy moc nekupuji a chodím jen do knihovny, tak jsem automaticky dala fotku z knihovny, ani jsem nepřemýšlela, co tam dávám :D Jsem to ale tele :D Díky za upozornění :)
   Vím, příspěvek jsem četla a moc ráda si pak přečtu tvé názory, až si knihy přečteš. Hlavně na Temné hlubiny, ty u mě musely jít jako první :D

   Smazat
 3. Na Znovu já se taky chystám, knihy Gayle Forman mám moc ráda :)
  Marky (Books are my life...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znovu já pro mě bude novinka a popravdě jsem o autorce ani nevěděla. Ale moc se na ni těším. Tak ať se taky líbí ;)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)