pátek 24. listopadu 2017

Recenze ⭑ Deník fejsbukové matky ⭑ Lucie Nachtigallová

Autor: Lucie Nachtigallová
Obálka: Jiří Miňovský
Nakladatelství: Omega
Rok a místo vydání: 2016, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 160
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-7390-504-0

O knize:
Lucie Nachtigallová vydala pod záštitou Omega knihu plnou statusů, které psala v letech 2009 až 2011. Jsou plné příhod její rodiny a jejích myšlenek. A na otázku „Jak to ty matky dělají“, je tato kniha skvělou odpovědí.

Můj názor:
Když vyšla tato drobná knížečka, chodila jsem okolo ní a dělala, že ji nevidím. Spíše mě odrazovaly ty fejsbukové statusy. Ale po přečtení recenze u Šárky jsem si řekla, že to můžu někdy zkusit. Ta doba nastala a začetla jsem se ještě ten den, kdy jsem si ji donesla z knihovny.

Kniha je vlastně zajímavá tím, že snad jako jediná na světě nemá konkurenci. Žádný děj, kladné či záporné postavy ani dech beroucí situace a souvislý děj. Onen děj píše sám život. Deník fejsbukové matky je zvláštní tím, že je sestaven z fejsbukových statusů, které paní Lucie psala na svůj profil. Jedná se o zážitky a příhody její rodiny, tedy jejích dvojčat Viki a Fandy, nejmladší dcery Alžbětky a jejího manžela Františka.

Knížka se četla velmi pěkně a několikrát jsem se i zasmála. Je vážně vtipná a některé situace si prostě nevymyslíte, to napíše sám život. Taky co chcete čekat od svých předškolních dětí, jejich nápady se předvídat nedají. A nechápu, jak některé ty situace zvládla, já bych se asi zvencla a jako žena bez dětí jsem si několikrát řekla, jestli je opravdu chci. Takže pokud ještě žádné nemáte a budete číst tuto knížku, zaručuji Vám, že Vás tyto myšlenky také napadnou.

V anotaci se píše, že můžete začít číst odkudkoli, protože to nemá souvislý děj. A to je pravda. Je jedno, jestli se začtete v polovině knihy nebo ji otevřete na konci, kdy dvojčata kreslili svého nejlepšího kamaráda (mimochodem, ty kresby jsou vážně detailní a vtipné). Lucie také komentovala momentální děj ve světě, takže jsem si připomněla spoustu věcí, které jsem už zapomněla. Musím se ale přiznat, že mě tyto statusy spíše rušily. A protože se to čte velmi pěkně a lehce, do dvou hodinek máte po knížce.

Nedávno vyšla další knížka s podobnými statusy a určitě se po ní někdy podívám. Na odreagování je totiž skvělá.

Bodování:

2 komentáře:

  1. Četla jsem pokračování a mám stejné pocity jako ty. Jednička bude určitě taky dost vtipná, protože přece jen ve dvojce už má děti větší a s mrňatama je přece jiná sranda :D Sleduji ji dodnes na FB a ty její zážitky...to nevymyslíš :D někdy opravdu stojí za to. Ale že bych si půjčovala i jedničku, to asi ne, stačí mi to bohatě takto :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Tak pokud ji sleduješ, určitě to stačí. Já na FB moc nechodím, takže ji nesleduji. Ale možná, když nebudu vědět co, tak si tu dvojku přece jen půjčím. Je to zaručná jistota, že se skvěle pobavím :)

      Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)