čtvrtek 18. ledna 2018

Recenze ✩ Jezero prokletí ✩ Emily Rodda

Autor: Emily Rodda
Originální název: The Lake of Tears
Přeložila: Olga Machútová
Ilustrace na obálce: Marc McBride
Nakladatelství: Fragment
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 128
Zdroj: moje knihovna
2. vydání
ISBN 978-80-253-1169-1

2. díl ze série Deltora  – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlého dílu!!

O knize:
Lief se se svými dvěma přáteli vydal za druhým drahokamem z Kouzelného pásu. Rozhodli se vydat do Jezera prokletí přes děsivé a nebezpečné území mocné a zlé čarodějky Thegan. Jenže Šedí strážci jsou všude a cesta je velmi nebezpečná a hrozivá. Musí splnit těžké úkoly a bojovat o svůj život. Podaří se jim získat druhý drahokam?

Můj názor:

Další pohádkový příběh plný napětí, akce a nebezpečí. Čarodějka Thegan je opravdu zlá, to poznáte hned z vyprávění ostatních lidí, které naši přátelé po cestě potkají. Už jen ta legenda, která se nese několik desítek let, mrazí. Je jasné, že tuto čarodějku by bylo lepší nepotkat. Vždyť zvítězit nad ní by bylo velice obtížné.
„Vrátil jsi mi život. Teď ti já vracím tvůj. Dluh je vyrovnán.“ 
Pro děti to musí být velmi napínavá knížka. Dokážu si to živě představit. Ono to bude napínavé i pro dospělého člověka, ale také úsměvné. Protože je to určeno dětem, je to velmi zjednodušeno a psáno lehce. Také se to tak čte. Stránky ubíhají a Lief se svými příteli prožívají jedno nebezpečí za druhým. Ale takové to kouzelné a jemné dobrodružství, jestli mi rozumíte.

V prvním díle bylo hodně vysvětleno, co to Kouzelný pás je a jak se za ním vydali Lief s Bardou. Teď už je jen akce a sem tam něco málo připomenutí. Co se mi ale líbí, je jednostránkové shrnutí, co se stalo v minulém díle. Pokud to nečtete hned po sobě, toto malé připomenutí je skvělé. Hned jste v obraze. Plus mapa celé Deltory, takže máte přehled, kudy putují.

Sečteno podtrženo, druhý díl byl úplně úžasný a doslova mě vtáhl do děje. Můžu Vám zaručet, že nudit se určitě nebudete :)

Bodování:

2 komentáře:

 1. Dobrý den
  tuto knihu jsem nedávno četla a teď čtu další pokračování. Bohužel už vím, jak všechno dopadne, protože tento začátek jsem objevila v knihovně až po přečtení jejich dalších 2 sérií. Kniha je velmi napinavá...a kouzelná

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to máte pravdu. Kniha je opravdu kouzelná a vůbec celá tahle série se mi líbí :) Další dvě série jsem ještě nečetla, ale je škoda, že jste se k této dostala až po těch dvou. Věřím, že to prvotní kouzlo už nebude takové.

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)