sobota 20. ledna 2018

Zaujalo mě #24

V letošním roce to je poprvé, co Vám tu představím 5 knih, které mě velmi nedávno (a v roce ještě minulém) zaujaly, a které bych si jednoho dne strašně ráda přečetla. I tentokrát se podíváme do několika žánrů, neboť všechny knihy jsou o zcela jiném a každá je jedinečná (aspoň doufám) něčím jiným :)

Úplně první knihou je V pekle plynových komor. Už ani nevím, kdo z Vás mě na ni upozornil. Vím jen to, že mě okamžitě zaujala a já vím, že až jednoho dne budu mát takovou "tu" náladu, která se mi nedostává tak často, tak se po ní poohlédnu a přečtu. Musím se ale přiznat, že mě opravdu děsí a nevím, zda četbu této knihy zvládnu. Ale třeba jednou jo. Kdo ví... 

Anotace:
Podtitul: Svědectví přeživšího člena osvětimského sonderkommanda
„Až doted’ jsem to nikomu nevyprávěl. Je to tak tíživé a děsivé, že mluvit o tom, co jsem viděl, mi stále dělá potíže…“
Autentické svědectví někdejšího člena židovského sonderkommanda v Osvětimi – jednoho z mála těch, kteří osvětimské peklo p
řežili, a jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Shlomo Venezia se odvážil otevřeně popsat i ty nejděsivější stránky své „práce“ a vynesl na světlo šokující podrobnosti, jež odhalují spáchaný zločin v celé jeho obludnosti. Jak konstatuje spoluautorka knihy Béatrice Prasquierová, Veneziovo svědectví je historický dokument, který vrhá světlo na nejtemnější stránku našich dějin.

Pak tu máme Lži od angličana T. M. Logana. Thriller, který vyšel loni a mě okamžitě upoutal. Hodnocení na DK jsou také kladné a navíc se mi líbí ta obálka. Je taková tajemná a přitom tak trochu nutí přemýšlet.  

Anotace:
Dramatický thriller o podezření, intrikách, zradě a zklamání. Joe Lynch má šťastný život; je spokojený ve své práci učitele, zbožňuje svého malého synka a i po deseti letech manželství je až po uši zamilovaný do své ženy. Nikdy neměl problémy s policií, neplatil ještě ani jedinou pokutu a nikdy nemusel lhát manželce. Avšak jednou jeho čtyřletý syn spatří něco, co Joeovi od základu změní život. Při cestě domů ze školy uvidí malý William auto Joeovy ženy vjíždět na parkoviště jednoho hotelu. Jak je to možné? Má přece na opačném konci města hrát tenis… Joeovo rozhodnutí vůz sledovat uvede do pohybu sled zcela nepředvídatelných událostí. Jeho život se hroutí pod tíhou klamu a zrady a Joe je vtažen do hry bez pravidel proti chytrému a rafinovanému soupeři, který, zdá se, je vždy o krok před ním. Joe si velmi brzy uvědomí, že přijde o všechno, pokud se mu nepodaří zjistit, kde je pravda.

Ledová krev je první díl fantasy série Ledová krev. Toto má na svědomí Kanaďanka Elly Blake. Zatím u nás první kniha a další díly se překládají (aspoň doufám). Prý je to hodně podobné Skleněnému trůnu, který jsem ještě nečetla, takže nemohu soudit. Ale zatraceně, teď bych se tak strašně ráda ponořila do nějakého fantasy příběhu :)

Anotace:
Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého n
epřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království?
Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.


Kde byla včera v noci. Toto bude spíše pro určitou skupinu lidí a musím se přiznat, že mě na ni upozornila obálka. Kurt Cobain byl fenomén tehdejší doby a i já si ho ráda poslechnu. A přestože tak nějak tuším, co za příšerně smyšlený příběh to bude, u kterého si budu určitě rvát vlasy, se do knihy ráda ponořím. Spíše z té zvědavost, co z toho vzešlo.

Anotace:
Originální dílo „fan fiction“ Kdes byla včera v noci, napsané emocionálně evokativním jazykem Lynn Crosbieové, je imaginativním, dojemným a černohumorným románem o neústupnosti lásky.
Evelyn Grayová je osamělá šestnáctiletá holka z maloměsta nedaleko Seattlu. Spolužáci ji šikanují, a tak většinu času tráví ve svém pokoji a po
vídá si s plakátem Kurta Cobaina. Její matka je alkoholová troska seattleské grungeové scény, jejíž vzpomínky, knihy a hudba podnítí Evelynin zájem o Kurta Cobaina – lásku tak hrozně silnou, že mrtvého zpěváka přivolá zpět mezi živé. Ti dva rychle propadnou jeden druhému a drogám. Proslaví se jako hudebníci, které provázejí skandály, navzdory vzájemné oddanosti je sžírá vášeň, žárlivost a násilí.


A máme tu poslední knihu. Opět mě na ni některá z Vás upozornila a opět už nevím kdo ani za jakých okolností :D Já ti to opepřím, miláčku je kniha od Němky Ellen Berg. Sice to nemá nijak valné hodnocení, ale je opravdu zajímá. Už jen ta jednoduchá a přesto perfektní obálka přímo svádí k přečtení. A jako oddechové čtení to jednou bude velmi dobré :)

Anotace:
Poprvé se jed na krysy ocitne na talíři nedopatřením – a Vivi se konečně zbaví tyranského manžela. Když si na její dědictví brousí zuby prohnaný hochštapler, chopí se znovu vařečky. Dál už to pokračuje samospádem a Vivi má brzy sbírku „smrtelně spolehlivých“ receptů. Pak se zamiluje do Jana a s vařením by měl být konec. Jen
že jí zničehonic selžou brzdy u auta. Rozpoutá se bitva muže proti ženě, při níž se nikdo neubrání smíchu...Tak co, znáte nějakou knihu? Nebo jsem Vás něčím nadchla? Ráda si přečtu Vaše názory :)

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih

6 komentářů:

 1. Zaujaly mě poslední dvě knihy. Hlavně ta o Kurtu Cobainovi, kterého mám jako zpěváka moc ráda. I když jak říkáš, aby to nebyla slátanina... :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho se právě děsím. Aby to nebyla slátanina, ale jsem ochotna to risknout :)

   Smazat
 2. Lži mám také na seznamu, a to přesně ze stejných důvodů jako ty :-) Ostatní znám jen z doslechu, ale nalákají mě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mě těší, že máme stejné důvody :) Aspoň si pak nepřipadám jako cvok :D Nevadí, třeba nalákám příště :) Nebo nalákáš ty mě :D

   Smazat
 3. V pekle plynových komor mám půjčenou od kolegyně, přečetla jsem si úvod a odložila ji. Musí na tohle téma nálada...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tuhle knihu mám určitě od tebe. Myslím ale, že na ni budu muset mít taky náladu. Nejde číst jen tak..

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)