pondělí 5. února 2018

Recenze ⭑ Milenci z hvězd II. ⭑ Joann Ross

Autor: Joann Ross
Originální název: Moonstruck Lovers
Přeložila: Markéta Prosserová
Nakladatelství: Harlequin; edice Temptation (svazek 58)
Rok a místo vydání: 1994, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 192
Doporučená prodejní cena: 46,90,- Kč
Zdroj: půjčeno
1. vydání
ISBN 80-7170-197-1

O knize:
Dylan Prescott se díky cizí technologii a bytosti z jiné planety dostane na Sarnii. Sarnie je v jiné sluneční soustavě a Dylan musí dokonce cestovat časem a prostorem, aby se tam dostal. Už jen ta myšlenka ho dokonale nadchne a pohltí. Jeho úkol je jednouchý: najít cizincovu sestru Juliannu a říct jí, že Starbuck je v pořádku. To ovšem ještě netušil, co všechno ho čeká a co musí udělat, aby se vůbec dostal zpátky…

Můj názor:
Milenci z hvězd je třetí knížka tohoto typu, kterou jsem otevřela. Ovšem první Harlequinka. Po dvou minulých knížkách jsem byla na vážkách a neustále nechápu, kde jsem nakonec tu odvahu vzala. Ale pořád tu mám ještě nějaké půjčené knížky a já jsem asi cvok, ale chci je všechny přečíst. Asi abych si pak řekla: "jo, zvládla jsem to". Tak tedy, jak se mi tahle knížka líbila?

Abych se přiznala, tak má nechuť k tomuto druhu literatury a otrávenost z minulých dvou knížek ihned odpadla. Okamžitě jsem byla vtáhnuta do děje a přiznávám, že mě hned prvních pár stránek chytlo. Vážně mě zaujala dějová linka a toto jsem opravdu nečekala. Je to velmi pěkně psané, chytlavé, trochu napínavé, dějové zvraty a v neposlední řadě dobré postavy.

Zasadit příběh do vzdálené sluneční soustavy na cizí planetu byl skvělý nápad. Už jen první řádky, kdy se vysvětluje celá skutečnost, proč a jak, je dobře mířena na čtenářovu zvědavost. Prvně jsem si říkala, co to je a dokonce jsem se znovu koukala obálku, jestli opravdu čtu Harlequinku. Ale ono to ve skutečnosti tak perfektně pasuje. Hned jak se Dylan dostane na Sarnii, rozjede se tolik nečekaných situací a zvratů, že Vás autorka dobře udrží v pozornosti. Dobře, přiznávám, že vše končí klasicky jako všechny ostatní příběhy tohoto typu, ale všechno to předtím je zde jiné. I vypravěčský styl je jiný, vyzrálejší. Je vidět, že autorka už má něco napsáno.

A protože je to Harlquinka, i zde je trochu toho sexuálního napětí. Mezi Dylanem a Juliannou to jen srší a je jen otázkou času, kdy se na sebe vrhnou. Každé toužebné nadechnutí a neustálé detailní pozorování jeden druhého je hodně dobře napsané. O lechtivých chvilkách ani nemluvím… Přesto se to nezvrhlo v sexuálně neukočírovaný příběh, který by jen otrávil. Vše je napsáno s jasnou hlavou a řádnou dějovou linkou.

Takže, za sebe mohu tvrdit, že má historicky první Harlequinka byla výborná. Netuším, jestli jsem narazila na zrovna dobrou knihu, ale jedno je jasné. Hodlám v tom pokračovat. Určitě ze zvědavosti, ale také hlavně proto, že mám období, kdy nemám náladu na náročnější literaturu a u této se skvěle odreaguju. Navíc nemusím přemýšlet, proč se tak událo či naopak. Takže pokud váháte nebo nevíte, čím začít, myslím, že toto bude dobrá volba :)

Bodování:

2 komentáře:

  1. Pěkná recenze a důkaz, že i v Harlequinkách se dá najít dobrá kniha. :))

    OdpovědětSmazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)