pondělí 9. dubna 2018

Zaujalo mě #27

Máme tu nový měsíc a já bych řekla, že by nebylo na škodu Vám představit dalších 5 knih, které bych jednoho dne strašně ráda přečetla. Dnes začneme dvěma novinkami, z kterých mám ohromnou radost a další tři knihy mám na seznamu už nějakou dobu.

Jako první kniha, z které mám neskutečnou radost a těším se na její vydání a následné začtení, je Čarodějnice. Má vyjít až 17.4. a přijde mi, že je to strašná doba :D Moc se těším na další zapeklitý případ, příhody ze života všech detektivů, hlavně Eriky s Patrikem a jejich ratolestmi a samozřejmě na celou Fjällbacku a její obyvatele.

Anotace:
Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý ži
vot v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…

 
Druhá kniha je také detektivního rázu a sice Černá díra. Ta by měla vyjít 30.4. a znovu jako u té první se těším na všechno, co s danou knihou souvisí. Yrsa Sigurðardóttir píše poutavě a věřím, že vytvořila další skvělý případ a zase o něco blíž nám představila hlavní hrdiny.

Anotace:
Dvanáct let po znásilnění a vraždě mladé dívky v Hafnarfjörduru je v Reykjavíku objeveno pouzdro s poselstvím pro budoucí generace. V pouzdru se nacházejí deset let staré dopisy, v nichž školáci popisují, jak si představují Island v roce 2016. Mezi dopisy se ovšem nachází i nepodepsaný vzkaz udávající iniciály lidí, kteří se mají stát obětí vraždy.
Krátce po objevení pouzdra se v lázních v centru města najdou dvě useknuté paže, plavající v bazénku. Ruce vykazují známky toho, že je pachatel uťal oběti zaživa. Přesto policie nedostala žádné hlášení o pohřešované osobě a stejně tak se nevyrojily ani žádné zvěsti o chybějících rukou. Když se však přece jen objeví první znetvořené tělo, nedlouho po něm následuje další a začíná být zřejmé, že dopis z pouzdra nelze brát na lehkou váhu.
Kriminalista Huldar upadl na policejním oddělení v nemilost, vyčítá se mu, že nezvládl jiný případ. Jelikož už na stanici nešéfuje, většina někdejších podřízených se ho straní. V troskách je i jeho vztah s psycholožkou Freyjou, přesto doufá, že se mu ho podaří zachránit, když ji do vyšetřování zapojí. Jenže s tím, jak celý případ i vrahův svět Huldara s Freyjou stále víc vtahuje, zjišťují, že nic neběží tak, jak si malovali, a nic není takové, jak se zdá.


Třetí knihou je Poslední dívka, která jednu chvíli četla spousta z Vás a já jen žasla, jak je úspěšná. Po několika recenzí jsem byla přesvědčena a zařadila ji na seznam. Leží tu dlouho, ale já věřím, že to nebude tak strašné :) 

Anotace:
Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit.
Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy,
který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou.
V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena.
Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.


Žena v kleci mě popravdě vůbec nelákala. Přišlo mi, že je tu těch detektivek a thrillerů najednou moc a já nevěděla, co mám číst nebo by mě mohlo zaujmout. Ale po jedné recenzi jsem se rozhodla ji zkusit, však ono se přece nic nestane :)

Anotace:
Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.


Dneska s těma mordama nějak válím, protože poslední kniha je thriller. Jedná se o Nejhorší noční můra a námět má opravdu úžasný. Těším se na to psycho a jsem zvědavá, jaké pocity ve mě zanechá a jestli se budu bát.

Anotace:
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
PÁTRÁNÍ PO SÉRIOVÉM VRAHOVI
Evelyn Talbot ví, že psychopat může vypadat naprosto normálně. Bylo jí teprve šestnáct, když jí její přítel Jasper věznil a mučil, a opustil ji v domnění, že je mrtvá. Nyní je respektovanou psychiatričkou, která
se specializuje na myšlení zločinců, Evelyn pracuje v Hanover House, léčebném zařízení s maximální ostrahou, které se nachází v malém městečku na Aljašce. Má rozpory se seržantem Amarokem, který je přesvědčen, že Hanover je pro místní obyvatele hrozbou, i když osobně je ke krásné Evelyn velmi přitahován a hrozí, že se jeho svět převrátí vzhůru nohama.
ZAČÍNÁ PRCHAT PŘED SVOU MINULOSTÍ
Život ve městě se změní v noční můru poté, kdy je nalezeno zmrzačené tělo místní ženy. Pro Amaroka je to důkaz, který potřeboval: Hanover se musí zrušit. Evelyn má důvod k obavám, že se jí tento zločin osobně dotýká, že vrah, který jí straší ve snech, si jí opět našel, a že život, který si tak pečlivě vybudovala, už nikdy nebude takový, jaký byl.


Vím, že poslední tři knihy jste už někteří četli. Ale co říkáte na novinky? Budete je číst? Těšíte se stejně jako já?

Anotace a fotky knih jsou vypůjčeny z Databáze knih.  

6 komentářů:

 1. Nová Yrsa je bez debat. Na tu se taky hodně těším. Poslední tři knihy jsem četla a rozhodně doporučuji Ženu v okně. Ne každého sice zaujme, ale mě se líbila hodně. Poslední dívka taky skvělá. Nejhorší noční můra byla taky fajn, trochu jí chyběla originalita, ale určitě taky doporučuji :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak píšeš, Yrsa je bez debat :D A poslední tři knihy mám právě od tebe a díky tvým recenzím jsem je zařadila na seznam. Věřím, že budou dobré a myslím, že začnu právě tou Ženou v okně :)

   Smazat
 2. Četla jsem Nejhorší noční můru a můžu jedině doporučit. Téma je vážně hodně zajímavé a i přes pomalejší rozjezd kniha rozhodně stojí za to. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Téma má opravdu neotřelé a věřím, že bude dobrá. Vážně se na ni těším, tak snad na ni brzy narazím :)

   Smazat
 3. Když jsme psala své upotávky, kde Čarodejnici mám také, hned jsem měla s knihou spojenou Tebe, tak mě tu vůbec nepřekvapila :)
  A Žena v okně mě také láká :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Čarodějnici se hodně těším. Už aby ji měli v knihovně :D Žena v okně vypadá hodně zajímavě. Tak snad se k ní brzy dostanem :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)