sobota 30. června 2018

Recenze ✩ Sestra ✩ Rosamund Lupton

Autor: Rosamund Lupton
Originální název: Sister
Přeložila: Věra Klásková
Obálka: Kateřina Stárková
Nakladatelství: Ikar
Rok a místo vydání: 2012, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 384
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-249-1802-0

O knize:
Beatrice se dovídá hrůznou zprávu. Její mladší sestra Tess se ztratila. Okamžitě se vrací do Londýna a po nálezu jejího těla se nehodlá smířit s tím, že spáchala sebevraždu. Vždyť Tess nikdo nezná jako ona. A Beatrice si je stoprocentně jistá, že sebevraždu by nikdy nespáchala. Proto se vydá po stopách a vraha chce dopadnout stůj co stůj… 

Psychologický román s detektivními prvky, nabitý emocemi zkoumající sesterskou lásku.

Můj názor:
Na tuto knihu jsem se těšila a zároveň se jí bála. Četla jsem spoustu kladných názorů a taky, že autorčina druhá přeložená kniha za Sestrou drobet pokulhává. A V plamenech se mi opravdu líbila. A jak už to někdy bývá, mé obavy byly oprávněné...

Výraz starší sestra ještě neznamená popis pracovního zařazení.
I když jsem věděla, co budu číst, nesplnila všemi opěvované očekávání. Nedokázala jsem se začíst a ztotožnit s hrdinkou. Nedokázala jsem se do ní vcítit. Ano, je tam část, kdy mi bylo do breku, ale to je asi tak všechno. A přesto, že se tam nacházejí detektivní prvky, nepřemýšlela jsem nad vrahem, jak jsem u jiných takových knih zvyklá.

Kniha je zbytečně dlouhá. Skáčeme z přítomnosti do minulosti, což by nevadilo, protože je to přehledné, takže se rychle zorientujete. Ale asi po dvousté stránce jsem se dostala do bodu, kdy jsem četla jen ze setrvačnosti a říkala si: To už přece dočtu, za chvíli budu na konci. Začalo to být únavné a nudné. Zbytečně natahované a několikrát jsem se přistihla, že příběhu nevěnuji pozornost. Konec byl překvapivý. Vraha jsem odhadovala správně a dokonce jsem uhádla "pomyslného" nástupce Todda. Přesto mě to překvapilo.

Na konci Vás čeká poděkování, něco málo o autorce a na úplný závěr se dočtete odpovědi na otázky. Ty jsou zaměřeny na její život, Sestru a připravovanou knihu.

Nenadchne a neurazí.  

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)