pátek 30. listopadu 2018

Recenze ✩ Amélie a duchové ✩ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Ilustrace: Lubomír Kupčík
Grafická úprava: Michal Chodanič
Nakladatelství: Albatros
Rok a místo vydání: 2015, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 96
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-00-04141-4


3. díl ze série Amélie a… – zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!

O knize:
Třetí a poslední díl o Amélii a Markétě! Amélie je duch, jak se patří. Nebo nepatří? Ráda se prochází po nocích a pomáhá lidem v nouzi. Zato Markéta se připravuje na pěveckou soutěž a nic pro ni v tu chvíli není důležitější. Jak se obě dívky spolu vypořádají?


Nejen že mají mezi sebou menší spory, temné síly dají o sobě vědět. Po výhružném dopise se Lydie začne bát a oprávněně. Zachrání je někdo? A jde se těm temným stínům, kteří vyhrožují, vůbec bránit a odlákat je?

Můj názor:
Na třetí a poslední díl jsem se opravdu těšila a nemohla se dočkat, až se dozvím všemi opěvovaný závěr. Ve výsledku jsem byla docela zklamaná, za předešlými díly dost pokulhávala. Četla se opět dobře, to ano. Ale mám dojem, že ztratila tu krásu, kterou jsem v Amélii našla. Jakoby autorka chtěla mít všechno rychle vyřešené. A prostředí Markéty mi trochu lezlo krkem. Ale co, s Amélií jsou ještě mladé dívky, a tak je jisté, že jejich sny a spory tam musí být. 

Starý dům u Vltavy je skoro zarostlý psím vínem, jen okna září do soumraku jako lampa majáku. Z majáků ovšem nebývají slyšet housle a klavír.  
Konec knihy mě překvapil. Vůbec jsem ho netušila, i když je pravda, že už podle kresby Vás to trkne. Líbil se mi, je to opravdu vydařené, a když se nad tím zamyslím, tak i očekávané. Přesto, že je to trilogie, ráda bych se dočetla o Amélii a Lydii o "potom". Jak žily po oné události? Splnil se jim sen? Jak se zachovaly Markéta s mámou? Mnoho otázek a já vím, že odpovědi se nedočkám.

Tuto trilogii můžu doporučit především dívkám, ale myslím, že se bude líbit i dospělým. Je to velmi vydařené a pěkně zpracované :)

Bodování:

4 komentáře:

 1. Pěkná recenze, kniha vypadá dobřě. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Kniha je vážně skvělá a hlavně ty kresby jsou naprosto skvostné :)

   Smazat
 2. Už jsem ji četla je suprová !!!; )

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano. Neomillnerovou mám ráda a tyhle knihy o Amélii jsou super :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)