sobota 8. prosince 2018

Recenze ✩ Odvážní a čekatelé ✩ Jitka Prokšová

Autor: Jitka Prokšová
Obálka: Marcel Bursák
Grafická úprava: Eva Gomolová
Nakladatelství: Moba
Rok a místo vydání: 2014, Brno
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 176
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-243-6138-3

O knize:
Ingrid je mladá žena studující chemickou fyziku v Praze. Bydlí se svým kamarádem a věrným přítelem. Mohlo by se zdát, že žije poklidný život, ale opak je pravdou. Je tajně zamilovaná do své profesorky, která je bezmála o dvacet let starší. A ke všemu ji stíhá docent, který jí nedá pokoj. Všude ji sleduje, vyhrožuje. Jak tohle skončí?

Můj názor:
Knihu jsem si vybrala hned potom, co vyšla a teď po dvou letech (ano, já vím, už je to déle, co jsem knihu četla, ale tato recenze nějak zapadla a teď se jako zázrakem vynořila.. ☺) nemůžu přijít na to, co mě na ní upoutalo. Prvních 50 stránek bylo zajímavých a docela dobře se mi to četlo. Ještě jsem si říkala, že to do druhého dne dočtu. Ale opak byl pravdou. Trvalo mi to o den déle a já se začala nudit. Už druhý den jsem se přistihla, že čtu ze setrvačnosti a já chvíli nevnímala, co čtu. A vážně jsem byla líná se vracet.


Děj je zasazen do roku 2005, kdy stalking ještě nebyl určen jako trestný čin a nikdo vlastně nevěděl, co to je a ani jak se bránit. Svým způsobem to byl dobrý nápad. Tento problém je častější, než by nám mohlo být milé, a tak je dobře, že na něj autorka poukázala. Bohužel se mohla více rozepsat a nemlžit. Je tam dost zbytečných věcí, jako by nevěděla, co psát a potřebovala vyplnit prázdné místo. Také mě rušily útržky z Kryštofových snů. Nevěděla jsem, co si o nich mám myslet a byla jsem zmatená. Nesedělo mi to tam. A abych se přiznala, že se jedná o Kryštofovy sny, jsem si přečetla až na DK

Na můj vkus je tu moc postav. Chvíli jsem se ztrácela a pak se zase našla. Ale bohužel to bylo nedostatečné a dost mě to rušilo. Myslím, že tak dvě postavy tam nebyly zapotřebí. Každý Vás seznámí se svým životem. Se svou minulostí, nadějemi, touhami, nesplněnými sny nebo oddaností. Takže si vlastně uděláme dobrý obrázek o všech zúčastněných. Někdo se Vám zaryje pod kůži víc, jiný míň. Celkově tvoří kolektiv lidí, každý má svůj úkol a ne každý vyjde s každým. Je to jako ze života, útrapy, pomluvy či řiťolezectví. 

Když můj zrak asi po půl hodině po dočtení spočinul na knize, moje myšlenka byla: "To byla ale blbost". Proto jí dávám jen 2 hvězdičky, nebylo to zase až tak špatné, abych jí ublížila ještě více a rozjezd byl dobrý. Ale už teď prostě vím, že mě neoslovila natolik, abych se o autorku zajímala víc.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)