úterý 19. února 2019

3. narozeniny blogu!

Ano ano. Dnes to jsou přesně 3 roky, kdy jsem založila tento blog 🎈 Je to až k neuvěření, že je to tak dlouho. Pořád tu jsem a stále mám své čtenáře. Za to bych Vám chtěla neskutečně moc poděkovat, neboť bez Vás by to nebylo ono ☺
Loňský rok jsem trošku zaspala a pak vlastně ani nebyla nálada, takže druhé narozeniny proběhly bez té pomyslné oslavy a bouchání šampáňa. A přesto se událo spousty věcí, které ovšem dnes zmíním.

Když se na to podívám statisticky, tak v loňském roce jsem měla nejvíce návštěvníků. Ono krásné číslo je 6092! Já vím, pro některé z Vás je to zanedbatelné. Ale pro mě to hodně znamená. Nemám tolik čtenářů, jak mnozí z Vás a stále mě udivuje, že se ještě pořád najde malá hrstka, která se sem vrací a případně mi tu zanechá komentář 💜 V minulém měsíci jste tu byli nejčastěji, tedy 772! A to je opět krásné. Ovšem srpen bývá nejslabší, protože každý rok jsou všichni mimo republiku a na dovolených a všichni si užívají poslední dny volna, tudíž návštěvnost těchto stránek čítá v tom prvním roce (2016) 143 a loni (2018) 345. I tak to jsou krásná čísla a ještě jednou Vám všem děkuji!!

K dnešnímu dni tu mám 335 recenzí!! Některé stojí za starou bačkoru, hlavně ty staré, ale na některé jsem náležitě pyšná, neboť si myslím, že nejsou vůbec špatné. Jak to jen v rámci mého amatérského recenzování jde. Protože to přesně jsem, jen pouhý amatérský recenzent, který buď zaujme nebo ne. Ale ve skutečnosti až Vy mi vždy řeknete, jestli ta či ona recenze za to stojí a pokaždé mě potěšíte, i těmi zápornými komentáři ☺ 

Teď si řekneme, čeho všeho jsem s tímto blogem dosáhla. Tedy, nedosáhla jsem skoro ničeho. Napíšu Vám ale příklady, které mě z celého srdce těší a mám z nich ohromnou radost. Tak tím prvním jste Vy, samozřejmě. Mám další 2 čtenáře. Děkuji.

Druhou nečekanou situací bylo kontaktování od Báry Srncové z nakladatelství Cosmopolis. Nikdy jsem nevyhledávala spolupráce a tento blog jsem založila, protože mě baví psát své názory na knihy a chci se o ně s Vámi podělit. A nikdy by mě nenapadlo někomu napsat o knihy (dle mého to o tom není). Ale Bára mi jednoho krásného dne napsala email a navázaly jsme úžasnou spolupráci (už to budou 2 roky!!) a těší mě, že mi věří a stále mi nabízí další a další knihy. Z těch mnoha nabízených jsem 16 knih zrecenzovala a víc jak polovina z nich mě nadchla a nadšeně očekávám pokračování. Takže díky moc Báro, nesmírně si této spolupráce vážím!

Další krásným překvapením bylo kontaktování od nakladatelství van Aspen, zda bych se nechtěla zúčastnit křestu třetího upraveného vydání Hračka od Sylvy Lauerové. Naspali mi na základě mé recenze na knihu Otrok a určitě tušíte, co ve mě toto pozvání vyvolalo. To neuvěření, nadšení a šok. Bohužel jsem to musela odmítnout, protože mi to časově nevyhovovalo a křest se navíc pořádal v Praze a tu já mám prostě z ruky (hlavně bych tam někde musela přespat a toto byl asi největší problém...). Přesto jsem z toto byla vedle a velmi potěšena.

Dalším překvapením byl komentář k mé recenzi Šarlotin anděl od samotné autorky Denisy Martincové. Dokážete si představit, v jakém jsem byla šoku? Jak velkou radost mi to udělalo a jak mé srdíčko zaplesalo? Toto mě z toho všeho potěšilo asi nejvíc. Bylo to neskutečné, milé a poděkování od samotné autorky je největší pocta, jaké se Vám může dostat!

Jako poslední nečekanou věc uvedu svou první únorovou recenzi. Pan Jan Paroubek mi v lednu napsal email, zda bych neměla zájem přečíst a následně zrecenzovat jeho knihu o financích. Byl to pro mě šok a hlavně taky výzva. V této oblasti se nepohybuji a také jsem nevěděla, zda si vybral správného člověka. Přesto jsem do toho šla a jeho knihu Nebuďte kořistí a začněte bohatnout jsem zrecenzovala. Už jen vědomí, že mi napsal sám autor, ve mě vyvolává nadšení a štěstí. Ale také zodpovědnost, protože nemůžete něco vzít a odfláknout to. Jan Paroubek mou recenzi přidal na své stránky a opravdu mě tato spolupráce potěšila. Děkuji.

Co se úspěchu týče, tyto příklady jsou pro mě nejdůležitější a vůbec to nejlepší, co mě mohlo potkat v rámci blogu a co mě naplnilo. Díky těmto drobnostem vím, že to má smysl a můžu dál pokračovat v psaní recenzí a dalších článků o knihách.

Jak jste si jistě stačili všimnout, stránka má nový vzhled a popravdě mi to dalo celkem zabrat a ještě nejsem spokojená a ráda bych ho ještě přetvořila. Takže je možné, že za chvíli to tu bude jiné a kdyby se Vám něco nezobrazovalo tak jak má, napište mi, ať to můžu následně opravit. A když nad tím tak přemýšlím, každý rok mám vlastně nový blog. Úplně ten první byl modrobílí, poté zelenkavý a tentokrát jsem zvolila fialovou, protože tuto barvu v poslední době zbožňuji. Kdoví, jakou barvu zvolím příště?

Tímto dnešní narozeninový článek končím. Jsem strašně ráda, že s Vámi můžu sdílet své myšlenky a dojmy a že jste mě ještě neposlali někam 😀 Moc si Vás vážím a doufám, že se sem stále budete vracet. Neboť to je ta nejlepší odměna!! 💜

8 komentářů:

 1. 335 recenzí... to je úžasné číslo. :-) Mám blog delší dobu, ale tolik recenzí jsem za svou existenci zatím nenapsala. Asi bych se měla polepšit. :D Každopádně gratuluji k 3 narozeninám blogu. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Napomohlo mi k tomu také to, že jsem dlouho před založením blogu psala své názory na knihy, takže se mi celkem dost nakupily. Pak jsem je jen přepracovávala, k některým knihám se vrátila a pak jen přidala. Ale myslím, že i bez nich by jich tu bylo celkem dost :) A moc děkuji ;)

   Smazat
 2. Ke třetím narozeniním moc moc gratuluju. Ráda se k Tobě vracím (i přes tvoje občasné pauzy) :-) (I já ty své druhé zaspala! Tak snad ty třetí budou lepší, pokud budou...) :-O

  První co mě uchvátilo byl nový vzhled... Krásná práce...! Miluju fialovou! ;o)

  A komentář od samé autorky Šarlotina anděla snad i závidím. Ani jsem si ho původně nevšimla :o(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :) A právě za to jsem moc vděčná, že i přes mé pauzy se sem stále vracíš (a nejen ty). A své třetí narozeniny určitě neopomeneš ;)
   Děkuji, jsem ráda, že se líbí. Však mi to dalo pěkně zabrat, ale pořád nejsem spokojená. Jen si najít ten čas.. :D A zobrazuje se ti všechno tak jak má?
   Denisa Martincová mi napsala chvíli po tobě, takže je možné, že už jsi to nezaznamenala. Ale radost byla obrovská. I ten šok :D

   Smazat
 3. Ke krásnému výročí gratuluji! A rovněž k moc pěknému vzhledu. Budu se těšit na další rok a spoustu skvělých recenzí. Přeji ti jen samé nadšené čtenáře, kteří se k tobě budou rádi vracet :-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) Já doufám, že Vás nalákám na spousty knih a že se budu dál pisatelsky rozvíjet :)

   Smazat
 4. Opožděně, ale přece přeju krásné narozeniny a doufám, že tě bude blogování i nadále bavit. Nová šablona je opravdu hezká, působí čistě a příjemně :-)
  No a určitě gratuluji i k úspěchům, není nic hezčího, než když ti někdo sám od sebe napíše, že se mu tvá práce líbí a navrhne nějakou spolupráci -)
  Jen tak dál! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Stále mě to baví, takže věřím, že tu ještě nějakou dobu budu :) A díky za pochvalu, jsem ráda, že se líbí. Taky jsem se s ní dost natrápila :D
   To vskutku ano, vždy mě nesmírně potěšilo, když se mi něco z toho přihodilo a nechtěla jsem tomu věřit. Je to neuvěřitelná pocta a naděje, že vážně nepíšu tak blbě :D

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)