pondělí 22. dubna 2019

Z knihovny #28

Všem Vám moc přeji krásné Velikonoce. Doufám, že si dnešek užíváte plnými doušky ☺

Mám tu článek, který tu měl být už před týdnem, ale stalo se, že opět nestíhám. No co už, však nikdy není pozdě, ne? Opět jsem navštívila knihovnu a půjčila si tři knihy. Dvě z nich jsem měla na jistotu, chci totiž naplno splnit svoje čtenářské plány a od té samé autorky si půjčila rovnou dvě knihy. Třetí byla neplánovaná a snad mě pohltí jako spoustu z Vás.
Jak jistě tušíte, onou autorkou není nikdo jiný než Liane Moriaty. Půjčila jsem si Tři přání (v které jsem mimochodem už v polovině) a Zamilovaná hypnotizérka. Obě byly jediné, které tam byly a já s nimi ještě neměla tu čest. A protože Sedmilhářky byly naprosto úžasné, moje zvědavost a nadšení vzrostla. A já věřím, že mě autorka už nezklame.
Anotace Tři přání:
Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?

Anotace Zamilovaná hypnotizérka:
Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?

Třetí knihou je pro změnu thriller od Američanky jménem Brenda Novak. Nejhorší noční můra je první díl Evelyn Talbot. Už samotná obálka mě tenkrát zaujala a následné kladné recenze mě hodně přesvědčily, že to bude dobrá volba. Já pevně věřím, že mě nezklame.
Anotace:
První díl elektrizující nové série Brendy Novak, autorky bestsellerů New York Times.
PÁTRÁNÍ PO SÉRIOVÉM VRAHOVI
Evelyn Talbot ví, že psychopat může vypadat naprosto normálně. Bylo jí teprve šestnáct, když jí její přítel Jasper věznil a mučil, a opustil ji v domnění, že je mrtvá. Nyní je respektovanou psychiatričkou, která
se specializuje na myšlení zločinců, Evelyn pracuje v Hanover House, léčebném zařízení s maximální ostrahou, které se nachází v malém městečku na Aljašce. Má rozpory se seržantem Amarokem, který je přesvědčen, že Hanover je pro místní obyvatele hrozbou, i když osobně je ke krásné Evelyn velmi přitahován a hrozí, že se jeho svět převrátí vzhůru nohama.
ZAČÍNÁ PRCHAT PŘED SVOU MINULOSTÍ
Život ve městě se změní v noční můru poté, kdy je nalezeno zmrzačené tělo místní ženy. Pro Amaroka je to důkaz, který potřeboval: Hanover se musí zrušit. Evelyn má důvod k obavám, že se jí tento zločin osobně dotýká, že vrah, který jí straší ve snech, si jí opět našel, a že život, který si tak pečlivě vybudovala, už nikdy nebude takový, jaký byl.
 


Kterou knihu byste mi doporučili a kterou naopak ne? Četli jste je nebo se teprve chystáte? Nebo naopak Vás absolutně nezajímá? Piště, pište. Váš názor mě velmi zajímá ☺

Tímto dnešní článek končím. Mám v plánu se konečně kouknout k Vám na články, neboť jsem to teď hodně zanedbávala. A také ještě něco přečíst. Stanovila jsem si, že dnes přečtu 120 stránek a necelých 70 mě jich ještě zbývá. Fakt jsem zvědavá, jestli to stihnu 😀

6 komentářů:

 1. Nejhorší noční můra vypadá zajímavě.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsem zvědavá, co řekneš na Noční můru :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já taky. Asi ji zařadím hned po Třech přáních :)

   Smazat
 3. Moriarty má skvělé knihy, některé nezaujmou tak, jako jiné. Ale je to skvělá spisovatelka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano. Moriarty umí psát, jen v Šílených výčitkách to bylo už trošku nudné. Ale jinak je to dobrá autorka. Ještě mě čeká Zamilovaná hypnotizérka, tak doufám, že mě nezklame.

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)