pondělí 20. ledna 2020

Nové knihy v mé knihovně #32

Minulý týden jsem si z Knižního klubu objednala pár knížek. Koncem minulého roku vyšla osmička Jussi Adler-Olsena, Oběť 2117. Knihu jsem si původně chtěla pořídit hned po vydání, pak jsem na ni pozapomněla a vzpomněla si před Vánoci. Ale pořád jsem otálela a když jsem se konečně odhodlala se podívat i po jiných knihách, že bych to sfoukla ve větším, tak už tam nebyla. Nechápu proč..? To už byla vyprodaná? Dost mě to naštvalo. No.. Každopádně když už jsem se konečně (!!) odhodlala, tak přece něco objednám, ne?
Balík mi přišel v pátek a já měla jako vždy radost. Ze zvědavosti jsem se pak znovu podívala na Knižní klub na Oběť 2117 a víte co? Už ji tam zase mají!! Jako, chápete to? No nic, knihu budu objednávat až další měsíc, po výplatě 😀 Teď se ale pojďme podívat na ty čtyři kousky + drobnost, kterou jsem prostě musela mít.

Koncem minulého roku nevyšla jen Oběť 2117, ale i Zimní oheň. Také od Švéda, Anders de la Motte (pořád v tom jeho jméně nic švédského nevidím, Vy jo?). Doma mám oba dva díly a tak si říkám, že by to chtělo konečně rozečíst.
Anotace:
Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs.

Víte, co miluji? Svého muže a jeho lásku ke knihám. Je stejný cvok jako já, i když trošku jiným způsobem. On totiž skupuje některé edice a tentokrát přibral i Rowlingovou. Takže máme Prázdné místo, Hedvábníka, Ve službách zla a Volání kukačky. Chyběla nám už jen čtyřka, Smrtící bílá. A tak jsem ji objednala já. Tramtadadá, máme další kompletní sérii a teď jen budeme očekávat další novinky.
Anotace:
Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.

Znáte edici Pevnost? Ta se zabývá fantasy a sci-fi příběhy a vydávají jen české autory, jako třeba Rečková, Pecinovský, Dvořák, Doseděl, Šochová, Žemlička, Heteša a mnoho dalších. Původně s tím začalo Wolf Publishing, ale pak to převzala Epocha a vydává dodnes. Dnes tato edice čítá 113 knih a už máme skoro všechny. Já se rozhodla pořídit dvě od Žemličky. Vlčice a děti noci, oba dva díly.
Anotace (VDN1):
Striga z předchozího dílu ságy Vlčice byla zničena, avšak zanechala po sobě krvelačné potomstvo. Marobudovo království je opět ohroženo, tentokrát velmi temnými silami. Kroana, Marobud a Alana se rozhodnou vrátit úder. Je to ale nejmoudřejší řešení? Bojovnice a mora Nadja o tom má pochybnosti. Navíc Arminius a náčelník Hermundurů Vibilius kují nebezpečné pikle. Román Vlčice a děti noci lze označit jako upírský, i když slovo „upír" byste v něm hledali marně.

Anotace (VDN2):
Nastává zásadní zlom ve vývoji událostí. Co udělá vládce dětí noci Khan? Jeho setkání s Kroanou je osudové. Vibilius už nemíní čekat a jeho syn zahajuje válečné tažení proti Marobudovi. Má početní převahu, proti němu se však vypravili ti nejlepší bojovníci, kteří mají navíc v záloze nejedno překvapení. Jenže hra osudu bývá vrtkavá a Kroana ztrácí víc, než je schopna unést. Na ni a na Alanu čekají kruté zkoušky i boj se záhadným hadím démonem.

No a jakou drobnost jsem si koupila? Tu můžete vidět na fotkách, ten úžasný hrníček. Tak nějak mi mluví z duše 😁

Nakladatelství Albatros mi udělalo asi největší radost, z těch všech knížek, co jsem si doposud objednala nebo si ještě objednám. Vydali totiž další příběhy o mumincích, Pozdě v listopadu. Tyhle malé postavičky zbožňuji a těším se, až se do knížečky začtu. Takže s Obětí ke mě domů půjde i tato ☺

Klasická otázka na Vás. Znáte některou z knížek? Chystáte se na ni nebo ji teprve musíte koupit? Nebo Vás vůbec nezajímají? Na všechny Vaše komentáře se těším ☺

10 komentářů:

 1. Zimní oheň mě zaujal také, ale od autora jsem ještě nic nečetla, tak stále váhám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já také ne, ale snad se do něj brzy pustím :) Prý je skvělý :)

   Vymazat
 2. Ke knihám gratuluju. Ani jednu jsem nečetla, ale nevypadají špatně. :) Užij si čtení.

  OdpovědětVymazat
 3. Zimní oheň chci taky :-) A Smrtící bílou už mám, tak jsem se na ni strašně těšila a stále čeká na přečtení :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nečetla ještě ani první díl. Ale jsem zvědavá, jak se Rowlingová vypořádala s jiným žánrem. Snad mě nezklame :)

   Vymazat
 4. Moc pěkné knížky, přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
 5. Dumám nad Zimním ohněm. Od autora jsme četla Konec léta, ale úplně mě to nenadchlo. A Podzimní případ má na mě mooooc stránek .-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se jenom tak zdá. Ve skutečnosti jsou dneska ty knihy jenom tak na oko nafouklé :D

   Vymazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)