sobota 27. února 2016

Recenze ✩ Stezky k pustinám ✩ Petr Rybář

Autor: Petr Rybář
Fotografie: Petr Rybář
Mapky: Marie Pětová
Přebal, vazba a grafická úprava: Zbyněk Kočvar
Nakladatelství: Kruh; edice Okamžiky
Rok a místo vydání: 1990, Hradec Králové
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 264
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 46-019-90

O knize:
Stezky k pustinám napsal Petr Rybář a je to vlastně jeho cestopis. Kniha se nezabývá jen Finskem, v tomto případě Laponskem, ale i Skotskem, Kavkazem a Tchien-šanu. Na všech těchto místech autor byl.

Můj názor:
Přiznám se, že jsem četla jen to Laponsko, protože právě to mě zajímalo a právě kvůli němu jsem si knihu půjčila. Svým způsobem to bylo velice zajímavé. Ale ne zase nijak závratně úchvatné. Prostě hezká kniha, která neurazí, ale také úplně nenadchne. Na to si ale musí každý udělat svůj názor…

V knize se vlastně dozvíme, kde všude autor byl. Tedy Helsinky, Tampere, Rovaniemi, Laponsko… Píše tu třeba o finských architektech, vypíše několik ptáků, kteří se ve Finsku nachází, nebo se dozvíte, kde navštívit Joulupukkiho. Také se vyjadřuje k finské mentalitě. Jsou tu nějaké mapky, u kterých jsou vysvětlivky a naučný článek. Dozvíte se třeba o parku Pallas - Ounastunturi, Lemmenjoki nebo o sobech. Tyhle mapky se mi líbily, jsou poučné. A na konec, v knize najdete i fotky. Velice hezké fotky. Finská příroda, kulturní dům Lappia v Rovaniemi, ale i pár Finů a Laponců, kteří autorovi nějak pomohli.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)