sobota 20. února 2016

Úvodem

Dlouho jsem přemýšlela, jestli tak mám učinit či nikoli. Ale pak jsem si řekla: „Proč bych to sakra neudělala? Vždyť co je na tom?” A tak jsem tu. Původně jsem tuhle stránku chtěla pojmenovat nějak s knihou, aby byla přímo v názvu. Něco jako Život s knihou nebo Můj svět s knihami. To jsem zavrhla hned poté, když mi došlo, že třeba jednoho dne sem nebudu přidávat jen články o knihách, které jsem četla apod. Třeba sem někdy přidám recept na buchtu nebo se budu chtít pochlubit, co jsem upletla, kam jsem vyrazila na výlet nebo jakou hudbu právě poslouchám. Každý dospívá, ať už je v jakémkoliv věku. A mění se jak jeho názory, tak jeho postoje a životní hodnoty. Proto jsem se rozhodla pro Údolí rozmanitosti.

A proč právě Údolí rozmanitosti? V prvé řadě jsem chtěla do názvu zapojit něco s přírodou, protože ji mám opravdu ráda. Louka, říčka, hora, kopec, les… Těch možností je spousta. A slovo údolí na mě útočilo neustále, když se mi vybavili muminci a jejich údolí. A pak jsem chtěla, aby v názvu byla spojitost s knihou. Od toho jsem trochu upustila. Ale hlavně aby to vyjadřovalo mě osobně. Že se tento blog nebude týkat jen knih, ale i mé osobě a mým zálibám, názorům, článkům.

Ale! Název blogu jsem zvolila ještě z jiného důvodu. Ta rozmanitost... Rozmanitost je slovo, které je všechno a nic. Rozmanitost je něco, co dává pocit štěstí a veselosti. Rozmanitost každý vnímá jinak. Já to vnímám jako něco bohatého, živého, hojného. Jak už jsem se zmínila, hraju si s myšlenkou, že jednoho dne tu nebudou jen knižní příspěvky. Vždyť kvůli knihám a mým recenzím, poznatkům a názorům jsem tento blog založila. Abych se se svými myšlenkami mohla s vámi podělit. Jenže rozmanitost má i jiný účel. Víte, já čtu knihy snad všeho druhu. Nejsem zaměřena jen na jeden druh literatury (ty časy jsou dávno pryč). Čeho všeho se tedy můžete dočkat? Od každého něco: fantasy, detektivky, romány, historické romány, humoristické romány, pohádky, romány pro ženy, young adult (nemám ráda ten výraz..), thrillery. A malé místečko si u mě našly i tyto žánry: poezie, cestopisy, memoáry, o životě slavných lidí... Jak vidíte, je toho spousta a jsem ji jistá, že časem tu najdete celou škálu různých knih, ať už oblíbených nebo méně.
Víte, už asi přes 4 roky si píšu všelijaké poznatky o knihách, které jsem přečetla. A některé jsem dala i na internet. Ty ale zdaleka nevypadaly tak, v jaké podobě jsou dnes. Ano, měla jsem asi 2 stránky (prvně na e-stránkách, poté na blogu), ale nebyly čistě knižní. Tam bylo všechno možné. A ty výše zmíněné články byly spíše obdobou čtenářského deníku. Tenkrát mi to vyhovovalo. A bavilo mě to. Až časem jsem je začala upravovat.

A víte, proč v tom pokračuju? Protože mě to za prvé baví, za druhé se chci zlepšit ve vyjadřování, gramatice, slovosledu… A věřte nebo ne, pomáhá to. Hodně to pomáhá. Na tuto stránku jsem je začala dávat pro sebe. Ale taky pro Vás. Budu mít radost, když si je přečtete, okomentujete nebo Vám dám tip na novou knihu. Nebo třeba pomůžu s maturitní otázkou nebo právě s čtenářským deníkem.
Jak si určitě myslíte, mám spoustu recenzí, když jsem je publikovala už dříve. Přece jen 4 roky je dlouhá doba. Některé jsem upravila a některé odložila k ledu, že se k nim později vrátím. Celkově jich mám něco přes stovku. Takže začnu s nimi, a když mi to vydrží, časem se napojím na právě čtené knihy.

Ještě bych chtěla dodat, že nejsem žádná recenzentka. Moje práce je čistě amatérská. Nepíšu do žádných novin, časopisů ani na webové stránky. Nikdy jsem o to nestála a ani mě to neláká. Píšu to pro sebe a taky pro Vás. Protože se ráda podělím o své poznatky, názory a výtky a budu ráda, když se sem budete vracet :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)