pátek 11. března 2016

Recenze ✩ Cesta černých ovcí ✩ Harri Nykänen

Autor: Harri Nykänen
Originální název: Raid ja mustempi lammas
Přeložil: Jan Petr Velkoborský
Obálka: Robin Brichta
Nakladatelství: Knižní klub
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 208
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-242-3008-5

O knize:
Nygern je profesionální zločinec a právě umírá. Jenže má spoustu nevyřízených účtů a tak povolá Raida jako svého řidiče. Musí toho stihnout opravdu hodně. Musí zdiskreditovat ty, kteří mu škodili a naopak. Je to nelehký úkol.

Nelehký úkol má i policie. Ta Nygrena sleduje už řadu let a ještě pořád se jí nepovedlo ho dostat za mříže. A co takový Lehto se Sariolem? Další zločinci, kterým Nygren leží v žaludku. I oni ho pronásledují. Nastává opravdový hon. Hon s časem. Stihnou to?

Nygren se snaží stihnout spoustu věcí. Páchá zločiny po celém Finsku a my se dovídáme spoustu věcí, které by nás ani nenapadly. A minulost se vrací…

Můj názor: 
Na Cestu černých ovcí jsem byla velice zvědavá. Lehká detektivka pro mě od neznámého finského autora, vypadala slibně. Jenže jsem byla zklamaná. Hrozně se to táhlo a já pořád očekávala nějaký zlom. Nepřišel. Je pravda, že měla slabé chvilky, při kterých jsem se pousmála. To ale bohužel nestačilo.
„Platím ti za to, abys poslouchal. Ale brzo mi budeš chtít sám platit, že můžeš poslouchat.“ 
Ani samotné postavy to nezachránily. Žádná z hlavních ani vedlejších mi nepřirostla k srdci a byly takové nemastné neslané. Jejich vykreslení, psychologie, nic. Jen bezcenné postavičky, které musely být obsazeny do děje. Velmi brzy jsem na ně pozapomněla.

Takže shrnuto: pochybuju, že se k ní někdy vrátím. Teď mi akorát překáží v knihovně.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)