neděle 20. března 2016

Recenze ✩ Past na medvěda ✩ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Fotografie na obálce: Koutmedia
Grafická úprava obálky: Karel Kadlec
Nakladatelství:  Brokilon
Rok a místo vydání: 2011, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 272
Doporučená prodejní cena: 258,- Kč
Zdroj: moje knihovna
2. vydání, v nakladatelství Brokilon 1. vydání
ISBN 978-80-7456-063-7

3. díl ze série Tina Salo - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!!


O knize:
Zatímco si Tina užívá s Kayem v Barceloně, Bér má problémy. Vyhodili ho od policie a padá na něj tolik průserů, že neví, co má dělat. A tak se obrátí na Tinu. Ta mu samozřejmě pomoci chce. Schová ho do Polska, ale jak už to bývá, nic není tak, jak by si přála. V Polsku s ním mají nevyřízené účty a Dyre tam rozpoutal upíří válku.

Zdá se, že minulost si nevybírá a pro někoho je žhavá ještě několik let. A plést se do věcí mocným lidem taky není dobré. A plést se do upířích věcí? To je snad ještě horší…

Můj názor:
Timotej se vrací do Prahy a přiveze sebou Maizena, svého nového upířího mazlíčka. Jenže tento mazlíček je tak mladičký, že jsou s ním spíše problémy. Taky proto ho Tina s Kayem vezmou do Polska, na otrkání. Překročení hranic ale znamená řadu problémů. Nikdo je tam nechce a dají jim to plně znát.
Soužití s upírem přináší problémy a jedním z nich je, že vás nikdy nevzbudí slunce. Šero mě nutí zůstat v posteli. Není to tma, která láká k lovu, není to slunce. Zívnu. Je na čase kontaktovat Záležáka za denního světla. Koneckonců, z Bartolomějské to sem není daleko.
Abych řekla pravdu, na podruhé se mi to líbilo víc jak na poprvé. Přesto dávám tři hvězdičky. I když je to dějově lepší a zapletenější jako třeba druhý díl, stejně mě to nenadchlo tak, jak bych si představovala.

Záležák mi lezl krkem, co si budeme povídat. Je mi jasné, že byl vyděšený k smrti, ale přesto. Moc hysterický. Sledovat Kaye, jak si balí svých pět švestek (rozuměj zbraně) a jak se nemůže dočkat akce, je roztomilé. Vůbec celá akce s Kayem v popředí je zajímavá. A Bér je idiot. Ale co. Draze za to zaplatil. A teď to ví také.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)