pátek 25. března 2016

Recenze ✩ Smrt u archanděla ✩ Petra Neomillnerová

Autor: Petra Neomillnerová
Fotografie na obálce: Koutmedia
Grafická úprava obálky: Karel Kadlec
Nakladatelství: Brokilon
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: brožovaná
Počet stran: 224
Doporučená prodejní cena: 228,-Kč
Zdroj: moje knihovna
1. vydání
ISBN 987-80-86309-40-8

4. díl ze série Tina Salo - zde mohou být zodpovězeny otázky z předešlých dílů!

O knize:
Je léto a Tina se nudí. Bér skončil v Berlíně a díky tomu nemá žádný kšeft. Ale Timo se nad ní slituje a dá jí neúplnou složku. Případ je to zapeklitý. V kostele Svatého Michaela archanděla někdo, nebo něco, trhá lidem hlavy a Tině je jasné, že tento případ nebude pro lidi.

Tinu opouštějí přátelé. Poznává, že nemůže nikomu věřit. Jen sobě. Musí odstranit ten hnis. Hnis v její rodině, co si říká Dyre. To ví, ale jak?

Můj názor:
Tina se doví něco málo z Kayovy minulosti. Něco dávného a ne zrovna milého. Poprvé to mezi nimi pořádně zaskřípe. A pak tu máme Brutákovou. Policistka, která jde Tině po krku. Ale jak už to bývá, kdo si s upíry jednou začne… I pro ni to nevypadá vesele. Už jen z toho důvodu, že Dyre se cpe Tině do života až moc živě. Rozdmýchá upíří politiku, dělá problémy, kde se dá a chce jedinou věc. Artefakt, který by mu měl dát sílu. Artefakt, který upíři přirovnali ke grálu.
Konečně se dostávám do obrazu. Starý fotky, který se mi nebudou líbit, pohledem se ujistím, jestli to Konrád myslí vážně. Už chápu, proč je nervózní. Pokud vyšťoural něco o mé rodině, nebude to nic lichotivého.
Brutáková mi dost lezla na nervy. A Johanna bych brzo přerazila. Sice to byl nevšední upír, ale stejně byl… Divný. Neměl spát několik set let, ale urvat pár nevinným lidem hlavy. To by aspoň byla zábava. A Simeon se tu poprvé projevil jako zmetek. Jo, nedávejte na první dojem…

Asi nejlepší díl. Přečtete během chvíle a vůbec se nenudíte. Zápletka je skvělá. Jednoduchá, ale plna zábavy, trochu toho dobrodružství a Vy to s Tinou prožíváte naplno.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)