sobota 30. dubna 2016

Brzký nákup knih?

Nemyslela jsem si, že bych dneska napsala článek nebo že bych někdy psala takovýto článek. Ale nedalo mi to, protože jsem rozčarována. Před chvílí jsem se přihlásila na Databázi knih a co nevidím? V novinkách na mě vykoukne nová kniha od Arta Paasilinny! Ani jsem nemusela rozklikávat, hned jsem věděla, o jakého autora se jedná. Přece jen tento přebal znám, Hejkal zatím neměnil a doufám, že měnit ani nebude.

Nejdelší chobot ve Finsku je příběh o slonici, o kterou se stará Sanna Tarkiainenová. Jenže EU vydala zákon o zákazu předvádění divokých zvířat v cirkuse. Ale co s takovým slonem, co si počít? Sanna s Emilkou poznají sousty lidí, budou putovat finskou přírodou a zažijí dobrodružství, na které se nezapomíná.

Jak vidíte, bude to pěkný příběh (doufám). Kniha má jen 192 stran, takže to budu mít určitě brzo přečtené. No, mám se na co těšit :)

A na jaké knihy se dále těším? Rozhodně na Amélii a duchové. Je to třetí a poslední díl o Amélii, která je už několik let duch. Žije se svou matkou ve starém domě. Její nejlepší kamarádka je člověk a jmenuje se Markéta. V tomto díle se chce Markéta stát zpěvačkou. Amélie také, ale bohužel to nemá tak jednoduché jako její lidská kamarádka. Jejich život navíc začne být vážnějí. Varovný vzkaz, který najdou, je nebezpečný a svět duchů není jen dobrý. Je tu i ta temná stránka. Jak se s nimi obě dívky vypořádají?

Na tuto knihu se moc těším. Vydána byla loni a já se ještě nedostala k její koupi. Všechny tři díly ilustroval Lubomír Kupčík a mohu říct že jeho kresby jsou nádherné. Už se těším, až si je budu moci zase prohlédnout.

Zatím poslední knihou je Objetí mrazu od Hamiltonové. Merry se tentokrát bude muset vypořádat i s jinými protivníky, než na jaké je zvyklá. Její tři milenci jsou obviněni ze znásilnění. Její strýc Tanari je neoblomný a zákeřný. On rozhodně nehraje fér a Merry bude mít co dělat, aby tuto těžkou dobu přestála.

Šestý díl o Merry Gentry. Zatím jsem četla jen tři a můžu říct, že to nebylo špatné. Bylo to ucházející a teď si říkám, že bych opravdu mohla otevřít čtvrtý díl a konečně to dočíst.

Vypadá to pěkně, že? Krásně naplánované, co si koupit a okamžitě přečíst. Jenže takto to u mně nefunguje. Momentálně mám z naší městské knihovny půjčeny dvě knihy, v pátek pojedu do Brna do maloměřické pobočky a teď se jdu (znovu) ponořit do Zaklínače. Kéž bych měla více času. Nebo ještě lépe, kéž by den měl 48 hodin. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)