sobota 16. dubna 2016

Recenze ⭑ Čarodějův klobouk ⭑ Tove Jansson

Autor: Tove Jansson
Originální název: Trollkarlens hatt
Přeložil: Libor Štukavec
Ilustrace: Tove Jansson
Grafická úprava: Michal Slejška
Nakladatelství: Albatros
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: vázaná
Počet stran: 212
Zdroj: moje knihovna
4. vydání
ISBN 978-80-00-02709-8

O knize:
Muminí údolí se probouzí ze zimního spánku. Přichází jaro a s ním i jarní úklid. Všichni tvorečkové cídí, leští, shledávají své věci. Šňupálek, muminek a Čenich se vydají na svou první procházku, na které najdou cylindr. Netuší však, že patří jistému čaroději, který celý svůj život hledá rubín a letá na svém pardálu.

Doma zjistí, že cylindr je kouzelný a tak se celé údolí promění v kouzelné údolí. Vykouzlí si malinovku, obláčky a dům se promění v džungli. Jenže tento kouzelný klobouk může být i zrádný…

Můj názor:
Do příběhu nám vkročí Kníkla a Pískla. Malé postavičky, které nejraději spí v šupleti od komody. Mají sebou malý kufřík, kde ukrývají tajemství. A ještě větší překvapení je, když je pronásleduje Morana. Celý muminí dům je ochoten bojovat za jejich život.

Vydají se také na výlet. Poznáváme hatifnati a díky tomu poznáme, že bambul je opravdu bambul. Samotný čaroděj, ač obávaný a děsivý zároveň, je vlastně hodný. Přišlo mi ho líto. Musí být těžké žít několik set let a být pořád sám. A nemoct si vyčarovat, co sám chce. Kníkla a Pískla projeví dobrotu a odvahu.

Zkrátka a dobře, Čarodějův klobouk je pln dobrodružství, jakého můžeme u muminků očekávat.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)