čtvrtek 7. dubna 2016

Recenze ⭑ Dračí oči ⭑ Stephen King

Autor: Stephen King
Originální název: The Eyes of the Dragon
Přeložila: Linda Bartošková
Nakladatelství: Beta
Rok a místo vydání: 2007, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 248
Zdroj: moje knihovna
2. vydání
ISBN 978-80-7306-287-3

O knize:
Kniha je psána z pohledu vypravěče. Prvně nás seznámí se všemi hlavními postavami, tedy Rolandem, Petrem, Tomášem, Flaggem či Sašou a poté začne vyprávět onen příběh. Flagg je mocný kouzelník, který zahýbe královstvím víc, než si všichni myslí. Je Rolandův rádce. A chce dosadit na trůn jeho nejmladšího syna Tomáše, i když má na něj nárok Petr. Tomáš není moc chytrý, asi jako Roland. Taková malá loutka. Tudíž mu může Flagg pomáhat – tedy vše ničit. A tak se stane, že začne pomalu odklízet všechny, kdo mu stojí v cestě. Tomáš se stane králem a později se mu začne přezdívat Tomáš Daňonoš. Petr je poslán na vrcholek Jehly za smrt svého otce. Stráví tam několik let a za tu dobu vymýšlí plán a snaží se utéct. Vyžádá si dvě věci, které mu k tomu mají dopomoci.

Uteče? Které dvě věci mu byly povoleny a které mu v útěku pomáhají? Jediné, co prozradím je, že souvisí s jeho dětstvím a jeho matkou Sašou. Dokáže svou nevinnu? Vždyť svého otce Rolanda přece nezabil. A je mu nakloněn vůbec někdo? Pomáhá mu někdo nebo je na vše sám? A co s Flaggem? Tím proradným hadem? Podaří se někomu ho zlikvidovat?

Můj názor:
Dračí oči se čtou velmi rychle. Je to skvělá pohádka, která mě zahřála u srdce a rozveselila. Určitě to bude jedna z těch pohádek, které doporučím svým dětem (až dorostou určitému věku). Je to tak, stěží jsem se mohla odtrhnout a určitě ji doporučuji!

Z Flagga jsem byla znechucená a rozhořčená. Petrovi a jeho příteli jsem fandila až do konce. Tomáše mi bylo líto. Je to takový malý ťulpas, který bohužel moc rozumu nepobral a není nijak průbojný. Způsob zachránění Petra mi přišel krapet přitažený za vlasy, ale co. Je to přece pohádka :)

Na závěr napíšu přesně to samé, co jsem napsala na Databázi knih: „První věc, co jsem od Kinga četla. A mohu říct jediné: Miluji ji!“ Ano, přesně tak. Tuhle pohádku miluji. Stephen ji napsal pro svou dceru, prý proto, že ji žádná jiná jeho kniha neoslovila. Jestli se mu to tentokrát povedlo, to už netuším. Já jsem z ní ovšem nadšena.

Bodování:

2 komentáře:

 1. To je tak dávno, co jsem knihu četla...vím, že se mi tenkrát líbila, ale dnes už si na podrobnosti nevzpomínám. Kinga miluju a jestli se ti tahle kniha líbila, máš se na co těšit, protože King napsal mnoho ještě o dost lepších kousků :)
  Budu se těšit na další recenze.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Kinga mám spadeno, jen jsem se mu ještě nestačila věnovat :)

   Vymazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)