čtvrtek 26. května 2016

Recenze ⭑ (Bude) vaše dítě vrah? ⭑ Cyil Valšík

Autor: Cyril Valšík
Grafická úprava a sazba: Klára Šimečková
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok a místo vydání: 2010, Praha
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Počet stran: 232
Zdroj: knihovna
1. vydání
ISBN 978-80-204-2223-1

O knize:
Pan Cyril Valšík se zde zaměřil na téma, proč a z jakého důvodu by mohlo být vaše dítě vrah. Píše zde vymyšlený příběh mladého kluka Rolanda, proč začal vraždit. Roland vzpomíná na své dětství, na dobu, kdy byl ještě v cirkuse, pak v děcáku, a kdy se nakonec rozhodl stát vrahem. Jeho život se nakonec vyhrotí do nečekané situace. Ovšem… Na jednu stranu se mu není co divit…

Můj názor:
Abych se přiznala, byla jsem na knihu velmi zvědavá. Co zapříčiní, že se Vaše dítě stane vrahem? Zajímavá otázka a já byla velmi zvědavá, jak se s ní Valšík vypořádá. Bohužel mě zčásti nudila a já se několikrát přistihla, že jsem hledala konec a on pořád nikde. Takže se z "příjemné" a krátké četby stala nekonečná kniha, kterou už do ruky nikdy nevezmu.

Navzdory tomu všemu je to rozhodně zajímavý nápad. Kniha má své kouzlo a dá se říct, poutavý příběh. Hlavní věc, kterou bych vytkla, je opakování. Ono totiž, když pořád dokola čtete děda Bechleda od lam a velbloudů nebo červeno-modré maringotce s plechovým medvídkem na střeše či na úzkých bílých dveřích bylo v červeném srdíčku modrou barvou napsáno Adriana + Roland, akorát Vás to otráví.

Po usilovném přemýšlení jsem nakonec dala jen dvě hvězdičky. To ale nemění nic na tom, že si chci stejně přečíst Váš kluk prostitut?.

Bodování:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)