čtvrtek 2. června 2016

Zaujalo mě #1

S myšlenkou, že bych začala přidávat články o nově vydaných knihách, si pohrávám dva dny. A tak jsem zavedla novou rubriku. Ale trochu ji pozměním, podle svého. Nebude tu žádný ediční plán, které nakladatelství vydává jakou knihu, ani to nebude pravidelné. Počet novinek bude také vždy jiný.

Dost často chodím na Databázi knih, ale toho jste si určitě všimli. A občas se stane, že mě zaujme nějaká novinka, kterou zrovna vydají a na DK zveřejní. Někdy mě zaujme natolik, že si ji přidám do sekce "Chystám se číst". A právě na tyto knihy se tu můžete těšit. Bude se jednat jak o novinky, které objevím na DK, nebo na ně narazím na jiné stránce, v článku, v knihovně nebo o nich zaslechnu. Také se může stát, že objevím něco, co už má několik dílů. Nebo se zde objeví kniha, na kterou se těším a já se chtě nechtě o ni musím podělit.

Jako první kniha, která mě zaujala, se jmenuje Němý křik. Jedná se o krimi, které uchvátilo celou Británii. Angela Marsons se dostala mezi nejčtenější autory tohoto žánru a protože se jedná o sérii, můžeme se těšit na další knihy o inspektorce Kim Stoneové. Mě osobně kniha hodně oslovila a těším se, až se mi dostane do rukou.

Anotace:
Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…
Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.
Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny…
Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě.

Druhou knihou se stává Dračí princezna ze série Dívka v ohni. Napsala ji Eliška Richterová a jako její prvotina vypadá velice dobře. Tentokrát se jedná o fantasy a protože je mi tento žánr blízký, jsem zvědavá, jaká kniha bude. O to víc mě zajímá, když se jedná o knihu z naší maličké země :)

Anotace:
V jiném světě, plném magie a zázraků, začíná nelítostná válka. Bojují proti sobě dvě velmi silné rasy, ale i přesto, jedna z nich je silnější. Jenže zrovna ona prohrává.
V tu chvíli si prohrávající strana vzpomene na starodávné proroctví o jedinečném potomkovi, jehož čas se právě naplnil. Podaří se najít a přesvědčit onoho potomka včas? Nebo kvůli jeho rozmaru vymře celá jedna rasa?
Mladá dívka Tenesie si žije v poklidu svůj skvělý život. Na škole je oblíbená, má milující rodiče a bezvadného přítele.
To vše se ale změní v okamžiku, kdy Brian při tragické nehodě zemře.
V tu chvíli do Tenesiina života vpadne tajemný mladík, který jí obrátí život vzhůru nohama a odhalí jí dlouho střežené tajemství…

Anotaci i fotky knih jsem použila z Databáze knih.

2 komentáře:

 1. Skvělý nápad, Ivet. Zdá se, že máme rády docela podobné knihy, protože i mě tyto dvě zaujaly :) Budu se těšit na i na další příspěvky do této nové rubriky :)
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Budu ráda, když se to ujme a dám nějaký tip.
   Časem se po nich určitě podívám a pak napíši recenzi, jak je přečtu. Takže se budeš moct těšit na recenzi. Ale chvíli to bude asi trvat. Mám tu tolik knížek, že nevím co dřív :D

   Vymazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)