středa 8. června 2016

Zaujalo mě #2

Netrvalo to dlouho a má tu pro Vás druhý článek v této rubrice. Myslela jsem si, že to bude trvat trochu déle, než narazím na něco ucházejícího. Stačil týden (vlastně ani ne, jen jsem neměla čas to sem dávat) a článek je na světě. Ale teď k těm knihám :) Vážně mě zaujaly čtyři knihy, jedna novinka, jedna starší novinka, jedna starší kniha a ještě jedna novinka. A jaké že to ty knihy jsou?

Ta úplně nová novinka se jmenuje Otevřené dveře a napsala ji Beryl Matthews. Jedná se o román pro ženy a poprvé byla vydána v roce 2002. Jen u nás měla zpoždění. Příběh by měl být o naději a lásce. Tak jsem zvědavá, jaká ve skutečnosti bude :)

Anotace:
Po celý svůj krátký život má jedenáctiletá Rose Websterová zavřené dveře do přívětivějšího světa. Vyrůstá v chudinské čtvrti v Londýně se sourozenci, jejichž násilí se snaží vyhýbat, a s věčně opilým otcem. Pěstuje si neuhasitelnou žízeň po vědění a přesvědčení, že ona a všichni, které miluje, si zaslouží lepší život. Všechno, co Rose má, je bystrá mysl a vůle přežít. Dokáže si otevřít dveře a uchopit příležitost být „někým“?
Příběh plný lásky, tepla a humoru o dívce se spoustou kuráže a vášně a jejím boji za lepší život.

Druhou knihou, o které jsem se zmínila, je Bez šance. Neal Shusterman, jenž knihu napsal, u nás zklidil velké ovace a protože jsem na ni dost často narážela, rozhodla jsem si o ní něco přečíst. Sice mě trochu děsí svou dystopií (žádnou jsem zatím nečetla a opravdu mě tento žánr trochu děsí), ale rozhodla jsem se to zkusit. Anotace nevypadala špatně. Jen mě štve, že je to zase první díl ze série. Jako by jich nebylo málo..

Anotace:
Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

Předposlední knihou je Zmrzlinové sedmé nebe. Já vím, je to trochu ujeté. A už z obálky mám pocit, že se rozteču sladkostí. Ale přesto mě to zajímá. Asi mám náladu na něco lehčího a pohodovějšího. Jako poslední dobou. No, tak uvidím, jak se Abby Clements předvedla. Jo a abych nezapomněla, prý jsou na konci knihy recepty na zmrzliny. Jak příhodné, zrovna letos jsem se rozhodla nějaké vyrobit :)

Anotace:
Když Imogen a Anně náhle zemře babička a odkáže jim cukrárnu na pláži, jejich životy se převrátí naruby. Jenže staromilská retro cukrárna potřebuje zoufale získat zákazníky, jinak dědictví babičky Vivien zmizí nadobro. Blíží se léto a Anna s Imogen se rozhodnou, že to nevzdají a že právě jejich zmrzlinárna se dostane na mapu gurmánských zážitků na jižním pobřeží Anglie. Jenže zatímco Imogen zůstane za pultem, Anna se vydá do Itálie pochytat nejnovější trendy ve světě zmrzliny – a přitom zjistí, že práce po boku špičkových odborníků může přinést nejen nové znalosti…

Tou úplně poslední knihou je Konec řetězce. Narazila jsem na ni u Aires's books a vážně mě zaujala. Napsal ji Fredrik T. Olsson, pro mne neznámý Švéd. Na DK nemá sice moc velké hodnocení, ale to mi nevadí. Ráda si na knihu udělám svůj vlastní názor :)

Anotace:
Strhující pátrání po velkých životních záhadách sleduje několik zdánlivě samostatných dějových linií, které se posléze protnou v neuvěřitelném a děsivém příběhu.

V Amsterdamu beze stopy zmizí mladá lingvistka, v zapadlé berlínské uličce dojde k vraždě neznámého muže, ze stockholmské nemocnice je po neúspěšném pokusu o sebevraždu unesen padesátiletý William Sandberg. Zprvu se zdá, že spolu podivné události nijak nesouvisí, postupně však vyplouvají na povrch hrůzné důsledky dávného, přísně střeženého tajemství. Bývalý vojenský špion William Sandberg se probere z bezvědomí na starobylém zámku, kam jej převezla tajná organizace, aby rozluštil obsáhlý šifrovaný text záhadného odesílatele.

Williamova bývalá manželka, novinářka Christina, se s mužovým zmizením odmítá smířit a společně se svým asistentem Leem postupně odhaluje stále strašnější pravdu. Williamův úkol má pouze zastřít sktečné plány jeho únosců, a zatímco si špion se svou spoluvězenkyní, sumeroložkou Janine, láme hlavu nad zprávou, čas nemilosrdně běží...

Konec řetězce je skvěle napsaný napínavý román, který kromě kriminální záplatky a širokého geografické záběru přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.

Anotaci i fotky knih jsem použila z Databáze knih.

4 komentáře:

 1. Ivet, tak se opravdu zdá, že na knihy máme velmi podobný vkus. Všechny (krom první, kterou neznám) mám na svém TBR i já. Dokonce i to Zmrzlinové nebe, které mě zaujalo asi právě tou svou přeslazeností. Tak uvidíme, jaké to bude :)
  Měj se krásně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že tyto knihy opravdu frčí. Jsem na ně vážně zvědavá a ráda si pak přečtu tvůj názor, až si je také přečteš :)

   Smazat
 2. Otevřené dveře vypadají opravdu skvěle, jsem na ně zvědavá, úplně si mě navnadila :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám radost, že jsem ti dala tip. Snad se budou líbit :)

   Smazat

Děkuji za Váš čas strávený čtením příspěvku a případným komentářem :)